Skip to main content

Ön Ödemesiz Kayıt Kampanyası & Covid-19 Bilgilendirmesi

MaltaVista olarak Malta’daki ilk Covid-19 vakasının görüldüğü 8 Mart 2020 tarihi itibariyle tüm pazarlama ve satış faaliyetlerimizi askıya alarak Malta’da bulunan öğrencilerimizin sağlık durumlarına yönelik tedbir ve ilgili diğer süreçlerin yönetimini önceliklendirdik. Malta’da bulunan tüm öğrencilerimize gerekli bilgilendirmeler ve direktifler detaylı şekilde aktarılmış olup, Malta’daki öğrencilerimizin neredeyse tamamının uçuşların kapandığı son gün olan 21 Mart 2020 tarihine kadar Türkiye’ye geri dönüşleri sağlanmıştır. Türkiye’ye geri dönen öğrencilerimizin kalan eğitim süreleri ve diğer hakları, her okulun kendi belirlediği ve öğrenciye yönelik faydayı da gözeden kurallar çerçevesinde, öğrencilerimizin de onayı ile askıya alınmıştır. Türkiye’ye dönme sürecinde T.C. Malta Konsolosluğu personelinin ve Türk Hava Yolları Malta Ofisi yetkililerinin çözüm odaklı iş birliktelikleri sebebiyle kendilerine teşekkürlerimizi sunarız.

14 öğrencimiz, kendi istekleri ile Malta’da kalmayı tercih ettiler ve bu öğrencilerimizin eğitim almakta oldukları okulları ile koordineli şekilde Malta’da kalışları organize edildi. Şu dönemde ise ilgili öğrencilerimizin vize uzatma işlemleri acentemiz, okul ve Malta Hükümeti’nin yetkili birimlerince organize edilmektedir. Hiçbir öğrencimizin Covid-19 pandemisi sebebiyle bir mağduriyet yaşamadığını bildiririz.

Malta’daki tüm okullar 13 Mart 2020 itibariyle hükümet kararıyla kapatılmış olup, sonrasında yapılan resmi açıklama ile okulların 30 Haziran 2020 tarihine kadar kapalı kalacağı bildirilmiştir. Bu tarih aralığında Malta’ya seyahat planı olan tüm öğrencilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılmış ve seyahatleri askıya alınmış, belirlenen detaylar ve öğrencilerimizin talepleri çerçevesinde eğitim planları ertelenmiştir.

Covid-19 pandemisinin kontrol altına alınması ve sosyal yaşamın normal seyrine dönmesi halinde 1 Temmuz 2020 itibariyle Malta’daki eğitim kurumları faaliyetlerine tekrar başlayacak olup, 6 Temmuz 2020 itibariyle Malta’da eğitim planı yapan öğrencilerimiz eğitimlerine başlayabileceklerdir.

MaltaVista olarak hem kendi ekibimizin hem de öğrencilerimizin sağlığı, elbette önceliğimizdir. Bu doğrultuda ilerleyen tarihlerde Malta’ya seyahat planı olan öğrencilerimizin, Covid-19 ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmelerini ve olumlu yönde bir ilerleme olması halinde planlarını somutlaştırmalarını öneriyoruz.

Malta’daki dil okullarının Covid-19 pandemisi sebebiyle yapmış oldukları indirim ve kampanyalardan faydalanmak isteyen ancak yakın geleceğin belirsizliği sebebiyle endişe duyan birçok danışanımız olduğu için, MaltaVista olarak 1 Nisan 2020 – 30 Nisan 2020 tarihlerinde yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizin işlemlerini ön kayıt ödemesi veya sözleşme imzalama zorunluluğu olmaksızın sürdüreceğimizi bildiririz. Bu sayede, herhangi bir ödeme yapmaksızın ve sözleşme imzalamaksızın anlaşmalı olunan dil okullarına kayıt olunabilecek ve istenildiği zaman program iptal edilebilecek veya ertelenebilecektir. Böylece öğrencilerimiz herhangi bir masraf yapmaksızın, ayrıca bir yaptırım veya mağduriyet riski almaksızın dil okullarının bu dönemde sunmuş olduğu promosyonlardan faydalanabileceklerdir.

İlgili kampanya sadece aşağıdaki okullarda geçerlidir. Okullar hakkında detaylı bilgi almak için okul adına tıklayabilirsiniz.

  • European School of English: 8 hafta ve üzeri sürelerde indirimli fiyatlar sunmakla birlikte, 12 hafta ve üzeri sürelerde çift yön uçak bileti sunmaktadır.
  • Clubclass Residential Language School: 8 hafta ve üzeri sürelerde sabit kur kampanyası (1 € = 5 TL) sunmakta, ayrıca 24 hafta ve üzeri sürelerde yoğun sezon fiyat farkı almamaktadır.
  • BELS: 2 hafta ve üzeri sürelerde indirimli fiyatlar sunmanın yanında 12 hafta ve üzeri sürelerde yoğun sezon fiyat fark almamaktadır.
  • Linguatime School of English: 2 hafta ve üzeri sürelerde indirimli fiyatlar sunmakta, ayrıca 24 hafta ve üzeri sürelerde yoğun sezon fiyat farkı almamaktadır.
  • AM Language Studio: Kontenjanlar sınırlı olmak üzere 8 ve 24 haftalık kayıtlarda free upgrade (Genel ingilizce programı yerine, ücret farkı olmaksızın yoğun ingilizce programı) sunmaktadır.
  • Gateway School of English: 8 hafta ve üzeri sürelerde indirimli fiyatlar sunmakta, ayrıca 24 hafta ve üzeri sürelerde yoğun sezon fiyat farkı almamaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için telefon ve mail adresimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Malta’da Covid-19 Pandemisi

Tüm Avrupa ülkeleri gibi Malta’da Covid-19 pandemisinden etkilendi, ancak istatistikler incelendiğinden salgın ile başa çıkmayı başarabilen birkaç ülkeden birinin Malta olduğu görünüyor. Elbette bir ada ülkesi olması sebebiyle ülkeye giriş ve çıkışların kolaylıkla kontrol edilebilmesi bu mücadelede önemli bir etken. Bunun yanında ülkemizde de olduğu gibi karantina uygulaması, sosyalleşme olanağı sunan cafe veya restoran gibi tesislerin kapatılması, okulların kapatılması ve online eğitime geçiş yapılması, uygulamaya konulan önlemlere yönelik sıkı kontrollerin yapılması ve cezai işlemlerin uygulanması gibi bir çok önlem alındı. Gelişmeler doğrultusunda yeni önlemler alınmaya devam etmekle birlikte, süreç kontrol altına alınmaya çalışılmakta.