Skip to main content

ESE Malta Dil Okulu

ESE Dil Okulu, Malta’da dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk okullar arasında olmayı daima başarmıştır. Malta’nın köklü eğitim kurumlarından biri olması, güçlü marka değeri, kaliteli eğitim sistemi, kurumsal yönetim anlayışı ve yüksek standartları şüphesiz ki bu popülaritenin başlıca sebepleri arasındadır.

ESE Dil Okulu, Malta’nın en fazla aktif akreditasyona sahip olan okulu olup, en önemli uluslararası 3 farklı akreditasyonun üçüne de (Eaquals, IALC, Quality English) sahip olabilen tek okul konumundadır. 2013 yılında UED tarafından Malta’nın en iyi dil okulu seçilmiştir. 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Educationstars tarafından Malta’nın en iyi dil okulu seçilmiş, ayrıca sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan Eğitimde Mükemmellik Sertifikası’nı hem 2015 hem de 2017 yılında almıştır.

ESE Dil Okulu’nun konumu Malta’nın merkezi sayılan St. Julians şehrinin Paceville bölgesindedir ki burası hem dil okulu öğrencilerinin hem de diğer turistlerin en uğrak yerlerinden biridir. ESE Dil Okulu’nun binası, bir dil okulu olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir, dolayısıyla öğrencilerin fiziksel olarak ihtiyaç duyabileceği her türlü gerekliliği bünyesinde barındırmaktadır. Diğer dil okullarından farklı olarak 24 saat boyunca açık bulunan okul binası ve bir yetkilinin bulunduğu resepsiyonu ile acil durumlarda öğrencilerin problemleri ile ilgilenmektedir.

ESE Dil Okulu, Claret Group’a bağlı olarak faaliyet göstermektedir ve grubun amiral gemilerinden biridir. Claret Group, Malta başta olmak üzere çok uluslu olarak hizmet sektöründe faaliyet gösteren ve her biri kendi alanlarında pazar lideri konumunda olan farklı şirketlere sahiptir. Eğitim kurumları ve turistik tesisler grup şirketleri içerisinde ön plandadır.

ESE dil okulunda toplam 60 sınıfı bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %12 Almanya, %11 İtalya, %10 Türkiye, %9 İsveç, %9 Avusturya, %8 Çekya, %7 Hollanda, %6 Rusya, %5 Kore, %5 İspanya, %4 Japonya, %2 Brezilya, %2 Kolombiya ve %10 diğer ülkeler şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kafeterya

Kütüphane

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

Online Eğitim

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Plaj Üyeliği *

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

7/24 Resepsiyon *

Uçak Bileti Alımı *

* Bu ayrıcalık Malta’daki tüm okullar içerisinde sadece bir veya bir kaç okul tarafından sunulmaktadır.

ESE Dil Okulu Öğrencilerinin Videoları

Tümay Filiz
Doktor

Ege Sancaklı
Öğrenci

Simge Seküçoğlu
Lise Öğrencisi

Daha fazla video izlemek için buraya tıklayın


ESE Dil Okulunda Eğitim

Malta’daki dil okullarında eğitime başlama tarihi Pazartesi günleridir, ancak ESE Dil Okulu’nda hafta içi her gün eğitime başlama imkanı bulunmaktadır. Bu yönüyle diğer okullardan farklı olsa da, öğrencilerin çok büyük çoğunluğunun eğitim başlangıcı için Pazartesi’yi tercih ettiklerini belirtmek isteriz.

ESE Dil Okulu, sahip olduğu akreditasyonlar gereği derslerin ilerleyişi sürecinde oldukça disiplinli ve sistematiktir. Okulun öğrenci kapasitesinin yüksek olması aynı zamanda personel kapasitesinin de yüksek olmasına yol açmakta, bu da farklı uzmanlık alanlarında sertifikalara sahip donanımlı bir akademik kadroyu beraberinde getirmektedir. ESE Dil Okulu’nda öğretmen kalifikasyonu bakımından standartlar oldukça yüksektir ve kurumsal yönetim anlayışı gibi çeşitli etkenler dolayısıyla Malta’da başarısıyla ön plana çıkan öğretmenlerin de çalışmak için tercih ettiği bir kurum pozisyonundadır.

ESE Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir. Oldukça çeşitlendirilmiş kapsamlarda eğitim sunulmakta olup oldukça yoğun talep gören Academic Year Course (AYC) programını Malta’da sunan tek okuldur.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

Academic Year Course (AYC)

Bu program Malta’daki tüm okullar içerisinde yalnızca ESE tarafından sunulmaktadır. Türkçe tercümesi tam olarak doğru anlam ifade etmediğinden biz de okulun belirtmiş olduğu isim ve AYC kısaltması ile ile sitemizde yayınlamaktayız.

Belirli bir başlangıç ve bitiş tarihi olan AYC programında öğrenciler bu tarihlere göre eğitim planı yapmak zorundadır. Ders süresi haftada 30 derstir ve AYC programında haftada 20 ders opsiyonu bulunmamaktadır. Eğitim süresi en az 12 hafta, eğitim periyodu ise 6 haftanın katları (12, 18, 24 veya 32 hafta gibi) şeklinde olabilmektedir. 6 haftalık periyotlar dahilinde sınıfa yeni bir öğrenci katılımı olmaz.

6 haftalık eğitim periyotları halinde aynı sınıf arkadaşları ve aynı öğretmenler ile dil öğrenme sürecinin daha verimli olması hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerin güçlü arkadaşlık bağları kurmaları ve bu etkileşimin sosyal yaşama da yansıması açısından AYC kapsamındaki metodolojinin faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

AYC programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayarak okulun web sitesindeki içeriğe erişebilirsiniz.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. ESE dil okulu bünyesinde IELTS, TOELF IBT, TOEIC, Trinity ve Cambridge sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Mesleki İngilizce Eğitimleri

Meslekleri gereği ingilizceyi geniş bir yelpazede kullanmak durumunda olan profesyonellerin katıldığı, genellikle belirli bir sektöre veya temaya (tıp, hukuk, mühendislik, fen, mimarlık, havacılık, turizm vb.) yönelik eğitimlerdir. Birebir özel ders veya kapalı grup (en az 4 kişi) şeklinde uygulanmaktadır.

Mühendisler için ingilizce, sağlık çalışanları için ingilizce (tıp ingilizcesi), hukuk çalışanları için ingilizce (hukuk ingilizcesi) veya turizm sektörü için ingilizce şeklinde örneklendirilebilir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

30 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 30 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

50 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 50 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

Ailelere Yönelik Eğitimler

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise kamp programına katılabilir veya eğer mevcut ise okulun ana sınıfında vakit geçirebilir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

MaltaVista, ESE Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR