Skip to main content

IELS Malta ve IELS Gozo Dil Okulları

IELS Dil Okulu, misyonunu “öğrencilerimize Malta’nın kültürünü, geleneklerini ve güzel iklimini de yansıtan mükemmel bir atmosferde eğitim sunmak” şeklinde belirtmektedir. Bu misyon çerçevesinde de 1985 yılından bu yana hem Malta adasındaki, hem de ülkenin en büyük 2. adası olan Gozo adasındaki 2 farklı şubesi ile faaliyetlerini oldukça yüksek kalite standartları ile sürdürmektedir.

IELS markası Malta’da kurulmuş bir marka olmakla birlikte, IELS dil okulu uluslararası eğitim sektöründe prestijli bir kurum olan ve İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Güney Afrika’da okulları bulunan zincir markalardan biri olan LAL Grup bünyesinde faaliyet göstermektedir. LAL Grup 6 ülkedeki 17 şubesi ile yüksek kalite standartlarında dil eğitimini benimsemiş bir kurumdur.

IELS Malta dil okulu Malta Eğitim Bakanlığı’nca akrediteli, FELTOM kurucu üyesi ve ALTO tam üyesi bir kuruluştur. Malta’daki okullar içerisinde Cambridge ESOL Celta ve Delta sertifika eğitimlerini vermeye yetkin olan tek kurumdur.

IELS Dil Okulu’nun binası Malta’nın Sliema şehrindedir. Sliema şehri Malta’nın St. Julian’s şehri ile birlikte merkezi lokasyonlarından biridir ve oldukça turistik bir bölgedir. Okulun yakın çevresinde yiyecek, içecek, alışveriş veya sosyalleşme gibi ihtiyaçların giderilebileceği mekan, mağaza ve dükkanlara rahatlıkla erişilebilir. Okul binası son derece modern bir mimari ile tasarlanmış, geniş ve ferah sınıfları ve ortak alanları ile dikkat çekmektedir. Okulun kendi bünyesinde bir kafeteryası bulunmamaktadır, ancak bu tarz ihtiyaçların giderilebileceği okulun hemen bitişiğindeki restoran ve kafeterya, ayrıca yakın çevredeki bir çok alternatif mekan dolayısıyla buna gerek de olmamaktadır.

IELS dil okulunda toplam 83 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri kıtalara göre dağılımları %30 Orta Avrupa, %23 Batı Avrupa, %19 Doğu Avrupa, %20 Güney Amerika, %6 Asya ve %2 Ortadoğu ile Afrika şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kahve Makinası

Kütüphane

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Plaj Üyeliği *

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

7/24 Resepsiyon *

Engelsiz Bina *

* Bu ayrıcalık Malta’daki tüm okullar içerisinde sadece bir veya bir kaç okul tarafından sunulmaktadır.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar


IELS Dil Okulunda Eğitim

IELS dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

IELS Malta Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. IELS dil okulu bünyesinde IELTS, TOEIC ve Cambridge sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

40 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 40 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

Ailelere Yönelik Eğitimler

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise kamp programına katılabilir veya eğer mevcut ise okulun ana sınıfında vakit geçirebilir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MaltaVista, IELS Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR