Skip to main content

Atlas Malta Dil Okulu

Atlas Malta Dil Okulu, 2019 yılı Ocak ayında eğitim faaliyetlerine başlamış, merkezi İrlanda’nın Dublin şehrinde bulunan Malta’nın en yeni okullarından biridir. Yönetim ve eğitim süreçlerinde Dublin’deki merkeze bağlı olmakla birlikte, Dublin’de bulunan okul 2017 ve 2019 yıllarında ST Star Awards tarafından Avrupa’nın en iyi dil okulu seçilmiş, 2018 yılında da aday gösterilmiştir. Atlas Dil Okulu’nun Malta şubesi de, Dublin şubesine bağlı olarak aynı kalite standartlarını sunmaya odaklanmış bir okuldur. Her ne kadar yeni bir okul olsa da Dublin’deki merkez şubesi sebebiyle yönetim süreçleri, eğitim metodolojisi veya öğrencilerine sundukları diğer hizmetler açısından kurumsal yapısı oturmuş ve memnuniyet oranı yüksek olan bir okuldur.

Atlas Malta Dil Okulu fiziksel olarak yeni ve oldukça modern bir binaya, geniş, ferah ve gün ışığı alan tam donanımlı sınıflara, ayrıca büyük bir kafeteryaya sahiptir. Okul yöneticileri ve akademik ofis çalışanları öğrenciler ile aynı ortamda yer almakta, güler yüzlü ve çözüm odaklı bir hizmet anlayışına sahiptirler.

Malta’nın Pembroke şehrinde bulunan Atlas Malta Dil Okulu, Malta’nın merkezi olan St. Julian’s şehrine 15 dakikalık yürüme mesafesindedir ve hem merkezi bir konumda bulunması hem de sessiz bir çevrede bulunmasıyla avantajlıdır. Malta’nın hareketli bölgelerine yürüme mesafesinde bulunması ancak okul bölgesinin sessiz bir lokasyonda yer alması, öğrencilerin istedikleri zaman derslerine rahatlıkla odaklanabilmeleri, istedikleri zaman ise Malta’nın hareketli yaşantısına kolayca dahil olabilmeleri için imkan sağlamaktadır.

Atlas Malta Dil Okulu’nda toplam 10 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 15 kişidir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %24 Brezilya, %17 Güney Kore, %13 İtalya, %13 Türkiye, %11 İspanya, %8 Panama, %5 Kolombiya, %4 Rusya, %3 Macaristan ve %2 diğer ülkeler şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kafeterya

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

İnteraktif Tahta

Konuşma Atölyeleri *

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

* Bu ayrıcalık Malta’daki tüm okullar içerisinde sadece bir veya bir kaç okul tarafından sunulmaktadır.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar


Atlas Malta Dil Okulunda Eğitim

Atlas Malta dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

Atlas Malta Dil Okulu’nda eğitim metodolojisi, Malta’daki diğer okullardan biraz farklıdır. Malta’daki okulların genelinde 1 dersin süresi 45 dakika iken, Atlas Malta Dil Okulu’nda 1 dersin süresi 50 dakikadır. Ayrıca okul, tüm programlar kapsamında öğrencilere isteğe bağlı olarak katılabilecekleri ve haftada 4 ders şeklinde sunulan ücretsiz ek dersler sunmaktadır. Bu dersler “study club”, “pronounciation” ve “conversation” başlıklarıyla, öğrencilerin ders programları ile çakışmayacak şekilde sunulmaktadır. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın okulun tüm öğrencileri, talep etmeleri halinde her hafta 4 ders olacak şekilde bu derslere ücretsiz şekilde katılım gösterebilir.

Atlas Malta dil okulunda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

MaltaVista, Atlas Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR