Skip to main content

Bels Malta & Bels Gozo Dil Okulu

BELS Dil Okulu kendini butik, kişisel ve profesyonel bir dil okulu olarak tanımlıyor. BELS dil okulu yöneticileri, butik bir okul olmanın bir tercih olduğunu belirterek 20 yılı aşkın süredir elde ettikleri tecrübe ile Malta’da eğitim almayı planlayan öğrencilere bireysel ilgi göstererek öğrencilerin ihtiyaçlarına odaklandıkları bir hizmet anlayışları, özel olarak tasarlanmış esnek kursları ve eğitimin yanında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konaklama organizasyonu veya hava alanı transferi gibi konularda da yüksek kalite standartları sunmakta olduklarını belirtiyorlar.

BELS dil okulunun Malta ülkesinde 2 farklı şubesi mevcut olup bu şubelerden ilki ve merkez şubesi Malta adasında St. Paul’s Bay şehrinde, diğeri ise Malta ülkesinin 2. büyük adası olan Gozo adasında bulunmaktadır. St. Paul’s Bay şehrindeki merkez okul daha çok yetişkinler, gençler, çocuklar ve çocuklarıyla birlikte eğitim almak isteyen aileler tarafından tercih edilmekte, Gozo adasındaki okul ise daha çok orta yaşlılar tarafından tercih edilmektedir. Lakin okulun bu konuda koymuş olduğu bir yaş sınırı bulunmamaktadır, dolayısıyla talep eden herkes her iki okulda da eğitim alabilmektedir.

BELS dil okulunun Malta’da bulunan ve yüksek kalite standartlarına sahip olan diğer okullardan farklılaştığı en önemli 2 nokta, butik bir okul olmayı tercih etmeleri ve okullarının bulundukları konumlardır. Gozo adasındaki şubenin sakin ve sessiz bir bölgede oluşu, eğlence hayatından ve genel olarak kalabalıklardan uzak olması, dil eğitimi alırken doğanın yeşili ve denizin mavisi ile baş başa kalmak, keyifli vakit geçirmek ve dinlenmek isteyenler kişiler için ideal bir alternatiftir denilebilir. Malta adasının St. Paul’s Bay şehrinde bulunan merkez okulu ise denize sadece 20-25 metre mesafede, hem yerli halkın yaşadığı hem de turistlerin yoğun  olarak tercih ettiği bir bölgede olması sebebiyle eğlence hayatı, restoranlar, barlar, alışveriş marketleri, sağlık tesisleri veya ihtiyaç duyulabilecek her türlü tesise yürüyerek ulaşılabilecek bir konumdadır. Malta adasının kuzey bölgesinde, Malta’nın en çok tercih edilen mavi bayraklı kumsallarının da bu bölgede bulunması sebebiyle özellikle yaz aylarında beklentisi deniz, kum, güneş ve dil eğitimi şeklinde olan kişiler için ideal bir alternatiftir denilebilir.

BELS Malta Dil Okulu - Fotoğraf Galerisi:
BELS Gozo Dil Okulu - Fotoğraf Galerisi:

BELS Dil Okulu’nun St. Paul’s Bay’da bulunan merkez okulunda toplam 14 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12 kişidir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %18 İtalya, %17 Almanya, %12 Fransa, %8 Türkiye, %7 Rusya, %7 İsveç, %6 Brezilya ve Kolombiya, %6 Kore, %5 İspanya, %5 Çekya ve %9 diğer ülkeler şeklindedir.

BELS Dil Okulu’nun Gozo şubesinde ise toplam 9 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12 kişidir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %20 Almanya, %15 İtalya, %13 İsveç, %13 Fransa, %8 İspanya, %7 Çekya, %5 Rusya ve %20 diğer ülkeler şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Otomat

Eğitim Ayrıcalıkları

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

BELS Dil Okulu Öğrencilerinin Videoları

Arif Emre Bostan
İktisatçı

Daha fazla video izlemek için buraya tıklayın


Bels Dil Okulunda Eğitim

BELS dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

BELS Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. Bels dil okulu bünyesinde IELTS sınavına yönelik eğitim verilmektedir.

Ailelere Yönelik Eğitimler

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise kamp programına katılabilir veya eğer mevcut ise okulun ana sınıfında vakit geçirebilir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

MaltaVista, BELS Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR