Skip to main content

AM Malta Dil Okulu

AM Language Studio Dil Okulu, 1987 tarihini gösteren kuruluş yılı ile Malta’nın ilk uluslararası dil okullarından biri olmanında yanında, Malta’daki dil okullarındaki eğitim standartları üzerine çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu olan FELTOM kurucu üyesidir ve dil okulları içerisinde ISO 9001 kalite standartları onayını da alan ilk okuldur. Özetle, köklü geçmişi ve bu zamana kadar ki yüksek standartlardaki çalışmaları neticesinde AM Language Studio için Malta’nın ingilizce eğitiminde tercih edilen destinasyonlardan biri olmasına öncülük ettiğini söyleyebiliriz.

AM Language Studio dil okulunu Malta’daki diğer dil okullarından ayıran en büyük farklılığı Avrupa Birliği fonu ve Hükümet desteği ile kurulmuş olmasıdır. Sermaye dağılımına bakıldığında %42.5 Avrupa Birliği fonu, %7.5 Malta Hükümeti fonu ve %50 özel fona sahip olduğu görülmektedir. Sürecin içerisinde Avrupa Birliği’nin aktif olarak yer alması, kurumdaki tüm süreçlerin projelendiriliyor, denetleniyor ve raporlanıyor olduğu anlamına gelmektedir ki bu da okuldaki kalite standartları açısından önemli bir göstergedir. Diğer yandan tümüyle ticari bir kuruluş olmadığından dolayı fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde de Malta’daki bir çok okula nazaran ekonomik eğitim fiyatlarına sahip olduğu söylenebilir.

AM Dil Okulu’nun binası Malta’nın Sliema şehrindedir. Sliema şehri Malta’nın St. Julian’s şehri ile birlikte merkezi lokasyonlarından biridir ve oldukça turistik bir bölgedir. Okulun yakın çevresinde yiyecek, içecek, alışveriş veya sosyalleşme gibi ihtiyaçların giderilebileceği mekan, mağaza ve dükkanlara rahatlıkla erişilebilir. Okul binası, arka bahçesi ve teras alanı gibi ortak sosyalleşme alanlarına sahip olup, dışarıdan bakıldığında küçük gibi gözükse de ihtiyaç duyulabilecek hemen her imkanı bünyesinde barındıran kompleks bir yapıdır.

AM dil okulunda toplam 14 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %20 İtalya, %8 Fransa, %6 İspanya, %5 Japonya, %4 Rusya, %4 Türkiye, %3 Güney ve %50 diğer ülkeler şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kafeterya

Kütüphane

Eğitim Ayrıcalıkları

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

AM Dil Okulu Öğrencilerinin Videoları

Fatma & Neslihan
Öğretmen

Abdullah Şahin
Öğrenci

Çilem Karatepe
Mühendis

Daha fazla video izlemek için buraya tıklayın


AM Dil Okulunda Eğitim

AM Language Studio dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

AM Malta dil okulu, faaliyet yapısı gereği yüksek kalitede dil eğitimi sunmaya odaklanmış bir okuldur. Öğretmenlerinin uzmanlık alanlarındaki yetkinliklerine, sertifikalarına ve öğretmenlik tecrübelerine işe alım sırasında dikkat ediliyor olup, öğretmenin ana dilinin ingilizce olması bu aşamada muhakkak dikkat edilen önemli kriterlerdir.

AM dil okulunun haftada 20 ders şeklinde opsiyonuyla IELTS eğitimi sunması ve bu eğitimi genel ingilizce programı ile aynı fiyatlandırmayla sunması açısından Malta’daki diğer okullardan ayrışmaktadır. IELTS eğitimi sunan bir çok okulda bu eğitim standart olarak haftada 30 ders şeklinde, yoğun ingilizce eğitimine göre daha yüksek fiyatlandırma ile sunulmaktadır. Ancak AM dil okulu haftada 20 derslik IELTS eğitimi ile IELTS sınavına hazırlanmak isteyen öğrenciler için ekonomik bir alternatif olmakla birlikte sınav ingilizcesine yönelik kalifiye öğretmen kadrosuyla da sınav ingilizcesi için Malta’nın en çok tercih edilen okullarından biri konumundadır.

AM Language Studio Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. AM dil okulu bünyesinde IELTS, TOELF, TOLES ve Cambridge sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Mesleki İngilizce Eğitimleri

Meslekleri gereği ingilizceyi geniş bir yelpazede kullanmak durumunda olan profesyonellerin katıldığı, genellikle belirli bir sektöre veya temaya (tıp, hukuk, mühendislik, fen, mimarlık, havacılık, turizm vb.) yönelik eğitimlerdir. Birebir özel ders veya kapalı grup (en az 4 kişi) şeklinde uygulanmaktadır.

Mühendisler için ingilizce, sağlık çalışanları için ingilizce (tıp ingilizcesi), hukuk çalışanları için ingilizce (hukuk ingilizcesi) veya turizm sektörü için ingilizce şeklinde örneklendirilebilir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

Ailelere Yönelik Eğitimler

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise kamp programına katılabilir veya eğer mevcut ise okulun ana sınıfında vakit geçirebilir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

MaltaVista, AM Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR