Skip to main content

Gateway Malta Dil Okulu

2002 yılında kurulan Gateway School of English (GSE), Malta’daki dil okulları içerisinde kalifiye öğretmen kadrosuyla ön plana çıkan butik okullardan biridir. Bir diğer farkındalığı ise aile şirketi olarak yönetilmesine rağmen kurumsal süreçlerini oturtmuş olmasıdır. Bu durum neticesinde öğrencilerine kaliteli bir eğitimin yanında sıcak ve samimi bir kurum ortamı sunmaktadır ki bu sayede öğrencilerine kişiselleştirilmiş bir hizmet sunma imkanı da oluşturmaktadır.

Gateway School of English dil okulunun konumu, Malta’nın merkez şehri St. Julians’taki Spinola Bay (Spinola Koyu) ile yaklaşık 12-15 dakika yürüme mesafesinde olan San Gwann şehrindedir. Her ne kadar farklı şehirler olsa da, Malta’da 20 dakikalık bir yürüyüş ile 3 farklı şehri gezebileceğinizi hatırlatırız. Okulun konumu ile ilgili bir diğer önemli ayrıntı ise, hemen yakınında otobüs durağı olmasıdır. Böylece 12-15 dakikalık yürüyüş yerine 2-3 dakikalık otobüs yolculuğu ile Malta’nın merkezindeki bir çok noktaya ulaşabilirsiniz.

Gateway School of English dil okulunda teknolojik donanımlı, ferah ve klimalı toplam 8 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12 kişidir. Kapasite bakımından değerlendirmek gerekirse, Malta’nın orta ölçekli okullarından biridir denilebilir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerinin büyük çoğunluğu Avrupa ülekerinden gelmektedir.

İstatistiklere bakılırsa olarak okul öğrencilerinin % 60’ı Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Polonyo, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Litvanya, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Türkiye ve Azerbaycan’dan, %20’si Venezuella, Kolombiya ve Arjantin’den, % 10’u Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Çin’den, %5’i Suudi Arabistan ve Kuveyt’den, diğer % 5’i ise Morokko, Libya ve Cezayir’dendir.

Yabancı dil öğrenme noktasında oldukça önemli olan milletlerarası etkileşim açısından Gateway School of English, her zaman için okul bünyesinde en az 8 farklı milliyetten öğrenci olacağına dair garanti vermekle birlikte gerek sınıf içinde gerekse de sınıf dışı aktivitelerde bu konuya oldukça önem verdiğini belirtiyor.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kahve Otomatı

Kütüphane

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

Online Eğitim

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

Gateway Dil Okulu Öğrencilerinin Videoları

Gamze Kara
Mühendis

Semih Dede
Yüksek Mimar

Selin Şanal
Öğrenci

Daha fazla video izlemek için buraya tıklayın


GSE Dil Okulunda Eğitim

GSE dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

Öğretmenlerinin amacı öğrenmeyi ilgi çekici ve zevkli yollarla sağlamaktır. Öğretmenler her öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak öğretim metodunu şekillendirir. Gateway School of English Dil Okulu’nun en büyük avantajlarından biri, yüksek eğitim kalitesi eşliğinde öğrencilere kişiselleştirilmiş bir eğitim sunmasıdır.

GSE Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. GSE dil okulu bünyesinde IELTS, TOELF IBT, TOEIC, ESOL, KET, PET, FCE, CAE v CPE  sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Mesleki İngilizce Eğitimleri

Meslekleri gereği ingilizceyi geniş bir yelpazede kullanmak durumunda olan profesyonellerin katıldığı, genellikle belirli bir sektöre veya temaya (tıp, hukuk, mühendislik, fen, mimarlık, havacılık, turizm vb.) yönelik eğitimlerdir. Birebir özel ders veya kapalı grup (en az 4 kişi) şeklinde uygulanmaktadır.

Mühendisler için ingilizce, sağlık çalışanları için ingilizce (tıp ingilizcesi), hukuk çalışanları için ingilizce (hukuk ingilizcesi) veya turizm sektörü için ingilizce şeklinde örneklendirilebilir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

50 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 50 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

Ailelere Yönelik Eğitimler

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise kamp programına katılabilir veya eğer mevcut ise okulun ana sınıfında vakit geçirebilir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

MaltaVista, Gateway Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR