Skip to main content

Maltalingua Dil Okulu

Maltalingua Dil Okulu, 2011 yılında Malta’nın merkezi şehirleri olan St. Julian’s ile Sliema şehirlerinin kesişiminde, oldukça iyi bir lokasyonda bulunan tarihi binasında eğitim veren, yüksek kalite standartların ve ihtiyaç odaklı çözümler sunma vizyonuyla kurulmuş butik bir okuldur. Okul yönetilcileri “kendi küçük, kalbi büyük” ifadesiyle okullarını tanımlamaktadırlar. Okulun kurucu ve yöneticileri ingilizce olup, İngiliz ekolünü benimsemiş Malta’daki tek okuldur.

Okul binası ana sahil şeridinin bir arka sokağında yer almaktadır. Okul binası çok büyük olmasa da, akıllı mimarisi sayesinde öğrencilerine ders görmenin yanı sıra keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam da sunmaktadır. Okulun çatı katında bulunan terasta yer alan kafeterya ve yüzme havuzu, ders öncesi ve sonrasında öğrencilerin sosyalleşmesi ve bu süreçte kendi aralarında konuşma pratiği yapması açısından önemli bir imkan sunmaktadır.

Tüm Dünya’da uluslararası dil okullarını akredite eden ve sektördeki en prestijli ve zorlu akredite kurumlarından biri olan EAQUALS (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services) tarafından tam akredite edilmiştir ve bu süreçte 12 farklı değerlendirme kriterinin 11’inden mükemmellik puanı almayı başarmış, bu skor ile tüm akredite dil okulları içinde en yüksek skorlardan birine sahip olmuştur. Sektör paydaşlarının oylarıyla Avrupa’nın En İyi Dil Okulu kategorisinde 2 kez finalist olmuş, öğrencilerin oylarıyla belirlenen bir başka organizasyonda ise Malta’nın En İyi Dil Okulu ödülüne layık görülmüştür.

Maltalingua dil okulunda toplam 13 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %17 Almanya, %16 Polonya, %13 İtalya, %7 Fransa, %7 Rusya, %5 İspanya, %5 Çekya, %3 Ukrayna, %3 Macaristan, %1 Japonya, %1 Güney Kore ve %22 diğer ülkeler şeklindedir.

Okuldaki türk öğrenci sayısı %1’in dahi altında olup, zaman zaman hiç türk öğrencinin olmadığı dönemler olabilmektedir. MaltaVista, Maltalingua Dil Okulu’nun Türk öğrenciler için yetkili tek acentesi pozisyonundadır. MaltaVista olarak Maltalingua Dil Okulu’nu yalnızca başarılı bir eğitim geçmişine sahip ve Malta’daki eğitim sürecinden yüksek beklentiler ile eğitim kalitesinde Malta seyahati kapsamında önceliklendirmiş olan öğrencilerimize sunmaktayız.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kafeterya

Kütüphane

Eğitim Ayrıcalıkları

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Yüzme Havuzu *

Langırt *

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

* Bu ayrıcalık Malta’daki tüm okullar içerisinde sadece bir veya bir kaç okul tarafından sunulmaktadır.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar


Maltalingua Dil Okulunda Eğitim

Maltalingua dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

Maltalingua Dil Okulu’nda 30 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik ayrı sınıflar mevcuttur, bu sınıflarda yalnızca 30 yaşın üzerindeki öğrenciler eğitim görmektedir. Böylece hem 30 yaş ve üzeri, hem de 30 yaşında altındaki öğrenciler sınıf ortamında kendi yaş gruplarındaki farklı öğrenciler ile daha yüksek etkileşim halinde olabilmektedir, ki bu da sürecin verimliliğini arttıran önemli bir ayrıntıdır.

Maltalingua Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. Maltalingua dil okulu bünyesinde IELTS sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

30 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 30 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MaltaVista, Maltalingua Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR