Clubclass Malta Dil Okulu

Clubclass Dil Okulu, okul binası, konaklama binaları ve sosyal alanlarının aynı kompleks içerisinde bulunmasıyla birçok okula göre fark yaratan, 15 yılı aşkın geçmişi ve güçlü akademik kadrosu ile Malta’nın önde gelen okullarından biridir.

Okulun konumu Malta’nın merkez şehirlerinden olan Swiegi’dedir. Malta’nın kalbi olan St. Julian’s, deniz kokusunu içinize çekebileceğiniz ve Malta’nın popüler kumsallarından biri olan St. George’s Körfezi ve Malta’nın gece hayatı ile ünlü bölgesi Paceville’e yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca okulun hemen karşısında Sliema ve Malta’nın başkenti olan Valletta bağlantılı bir otobüs durağı bulunmaktadır ki Malta’da otobüs ile istediğiniz her yere gidebildiğinizi hatırlatmak isteriz.

Clubclass dil okulunun toplamda 27 sınıfı bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Toplamda 40’ın üzerinde farklı ülkeden yüzlerce öğrenci eğitim almak için Clubclass Dil Okulu’nu tercih etmektedir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerinin geldikleri ülkelere göre dağılımı şu şekildedir:

%11.4 Kolombiya, %7.5 Rusya, %7.2 Türkiye, %6.7 Brezilya, %6.7 İtalya, %6.6 Kazakistan, %4.9 İspanya, %3.9 Güney Kore, %3.1 Ukrayna, 2.9 Fransa ve %39.1 diğer ülkeler şeklindedir.

Öğrencilerin yaş ortalamalarına bakıldığında ise 18-25 yaş aralığındaki öğrencilerin %42 oranla en büyük grup olduğu görülmektedir. Bu grubu %26 oranla 26-35 yaş aralığındaki öğrenciler, %15 oranla 18 yaş altı öğrenciler, %10 oranla 36-45 yaş aralığındaki öğrenciler, %7 oranla 46 yaş ve üzeri öğrenciler izlemektedir.


Öğrencilere Sunulan İmkanlar

Clubclass Malta Dil Okulu’nun en büyük avantajlarından biri, eğitim verilen dersliklerin ve konaklamaların bir kompleks halinde olmasıdır. Bu kompleks öğrencilerin sosyalleşmesi ve dil gelişimi açısından farklı öğrenciler ile etkileşime geçebilmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Klimalı ve Teknolojik Donanımlı Sınıflar

Clubclass dil okullarında tüm sınıflar klimalıdır. Malta için özellikle yaz döneminde sıcak hava koşulları gereği klima oldukça önemlidir. Bunun yanında tüm sınıflar ferah, aydınlık ve iyi bir donanıma sahiptir.

Kapalı ve Açık Yüzme Havuzu

Clubclass dil okuluna ait olan açık yüzme havuzu yıl boyunca açıktır ve gerek ders arasında gerek ders öncesi veya sonrasında öğrencilerin kullanımına ücretsiz olarak sunulur. Havuz kullanım saatleri 10.00 – 18.00 olup havuz etrafındaki alanlar öğrencilerin sosyalleşmesi bakımından avantaj sağlamaktadır.

Soğuk havalar için ısıtmalı olarak hizmet sunan kapalı yüzme havuzu ise Fitness Merkezi bünyesinde yıl boyunca açıktır.

Pub & Restoran

Okulun hemen bitişiğinde yer alan ingiliz tarzı Pub & Restoran’da pizza, makarna, salata veya ızgara çeşitleri gibi bir çok yiyecek öğrenci bütçesine uygun bir fiyat politikası ile sunulmaktadır. Sosyal etkinllikler ve öğrenci organizasyonları için kullanılan bu pub oldukça sıcak ve samimi bir atmosfere sahiptir.

İnternet

Okulun içinde, hafta içi her gün çalışma saatleri boyunca ücretsiz wi-fi mevcuttur. Ayrıca ihtiyaç duyan öğrencilerin kullanabileceği bir internet cafe de Clubclass kompleksi bünyesinde her gün 08.30 – 23.30 arasında hizmet sunmaktadır. Clubclass dil okulu öğrencileri belirli limitler dahilinde internet cafeden ücretsiz olarak faydalanabilir.

Fitness Merkezi & Sauna & Kapalı Yüzme Havuzu

Thinkfitness, Malta’nın en iyi spor merkezlerinden biridir. 250 metrekarelik tesis, çeşitli kardiyo ve ağırlık makineleri ile tam donanımlıdır. Ayrıca fitness merkezinde sauna, jakuzi ve ısıtmalı kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Eğitim ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilere yardımcı olmak için her zaman nitelikli antrenör ekibi merkezde aktif olarak bulunur.

Clubclass Malta Dil Okulunda Eğitim

Clublcass Dil Okulunda tüm yıl boyunca (resmi tatiller hariç) her pazartesi günü seviye belirleme sınavı ile yeni öğrenciler eğitimlerine başlarlar. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesindeki farklı öğrenciler ile beraber eğitim alır.

Clubclass’daki tüm dersler öğrencilerin ilgisini çekmek, onları teşvik etmek ve motive etmek için tasarlanmıştır. Dersler eğitimli ve deneyimli profesyonel öğretmenler tarafından en yeni eğitim materyalleri kullanılarak verilir.

Clubclass Dil Okulunda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir. Eğitim programlarının detayların ilişkin bilgi talepleriniz için lütfen MaltaVista danışmanları ile iletişime geçiniz.

Yetişkinlere Yönelik Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce Programı

En çok tercih edilen programlardır. Genel ingilizce programı haftada 20 ders, yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Sınıf ortalaması 8 kişi olup azami öğrenci sayısı 12’dir. Ayrıca sınıf ortalaması 4 kişi (azami 6 kişi) olacak şekilde özel grup konseptinde eğitim alma alternatifleri bulunmaktadır.

Yetişkinlere Yönelik Özel Ders Konseptinde Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Genel ve yoğun ingilizce eğitimine ek olarak haftada 10 veya 20 ders birebir özel ders kombiniyle sunulan programlardır.

Yetişkinlere Yönelik Öğretmen Evinde Konaklamalı Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Genel ve yoğun ingilizce eğitimine ek olarak haftada 10 veya 20 ders birebir özel ders kombiniyle sunulan, ayrıca öğrencinin öğretmeninin evinde konakladığı ve birlikte yaşadığı, böylece öğretmeni ile ekstra pratik yapma şansı yakalayabildiği programlardır.

Yetişkinlere Yönelik Genel ve Yoğun İş İngilizcesi Programları

İş ingilizcesi üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı programlardır. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Yetişkinlere Yönelik Yoğun Sınav İngilizce Programları

TOEFL, IELTS ve Cambridge Sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır.

Gençlere ve Çocuklara Yönelik Kamp Programları

10-16 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere yönelik çok yönlü bir deneyim yaşatmak amacıyla dil eğitiminin yanında aktivite ve geziler ile desteklenen programlardır.

Ailelere Yönelik Paket Eğitim Programları

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise gençlere yönelik kamp programlarına katılırlar.

Clubclass Malta Dil Okulunda Konaklama Seçenekleri

Konaklama alternatifleri bakımından Clubclass dil okulu oldukça geniş alternatifler sunmaktadır. Bu konuda Malta’daki birçok okula göre ekonomik bütçeli konaklama alternatifleri olduğunu belirtmek gerekir. Clubclass dahil akrediteli her okulun öğrenci konaklamalarına ilişkin koşulların Malta Tourism Authority tarafından denetlendiğini bilmenizi isteriz. Yani bir konaklamanın diğerinden ucuz olması daha kötü şartlarda olmasına değil, odadaki kişi sayısı veya konaklamanın okula mesafesi gibi spesifikasyonlara bağlı olabilmektedir.

Clubclass dil okuluna giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tipi, okul kompleksi içerisinde bulunan apart ve residence tipi konaklamalardır. Bu noktada okul binası, konaklama binası, havuzu ve diğer sosyal imkanları ile tam teşekküllü bir kompleks şeklinde düşünülebilir. Bu konaklama tesisinin dışında öğrenci evleri, hotel, pansiyon ve aile yanı konaklama imkanları da öğrencilere sunulmaktadır. Kompleks dışındaki tüm konaklama alternatifleri okula yürüme mesafesindedir.

Öğrenci Evleri

Clubclass kompleksi içerisinde okul binasının hemen karşısında yer almaktadır. Her daire içerisinde 10 adet paylaşımlı yatak odası, 5 adet paylaşımlı banyo ve tüm öğrencilerin ortak kullanımında bir mutfak bulunmaktadır. Dairelerdeki odalar 2 veya 3 yatak kapasitelidir.

Mutfak, temel mutfak malzemeleri, mobilyalar ve beyaz eşyalar veya vantilatör (klima bulunmamaktadır) gibi temel ihtiyaç malzemeleri mevcuttur. Herhangi bir yemek servisi bulunmamakta, öğünler öğrencinin kendi sorumluluğundadır. (self-catering)

Öğrenci Evleri, Clubclass bünyesinde sunulan en ekonomik konaklama alternatifidir.

Residans Daireler

Clubclass kompleksi içerisinde okul binasının hemen karşısında yer almaktadır. Her daire içerisinde 3 veya 4 adet yatak odası, 2 veya 3 adet banyo ve tüm öğrencilerin ortak kullanımında bir mutfak bulunmaktadır. Dairelerdeki odalar 2 veya 3 yatak kapasitelidir. Konaklamak istediğiniz kişi sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz. Fiyatlandırmalar odadaki kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Mutfak, temel mutfak malzemeleri, mobilyalar ve beyaz eşyalar, televizyon veya telefon gibi bir dairede ihtiyaç duyulabilecek her şey mevcut olup yatak çarşaflarının ve havluların değiştirilmesi de dahil olmak üzere haftada 1 kez temizlik hizmeti de sunulmaktadır. Herhangi bir yemek servisi bulunmamakta, öğünler öğrencinin kendi sorumluluğundadır. (self-catering)

Hostel

Clubclass kompleksi içerisinde okul binasının hemen karşısında yer almaktadır. Hostel bünyesinde her odada sadece oda sahiplerinin kullanımı için özel banyolar mevcut olup, hostel genelinde toplam 15 adet oda bulunmaktadır. Mutfak kullanımı tüm öğrencilerin ortak kullanımında olup odalar 1, 2 veya 3 yatak kapasitelidir. Her yatak odasında vantilatör, telefon, televizyon, mini buzdolabı ve kettle bulunmaktadır.

Yatak çarşaflarının ve havluların değiştirilmesi de dahil olmak üzere haftada 1 kez temizlik hizmeti de sunulmaktadır. Herhangi bir yemek servisi bulunmamakta, öğünler öğrencinin kendi sorumluluğundadır. (self-catering)

Tek Yatak Odalı Studio Daireler ve Suitler

Clubclass kompleksi içerisinde okul binasının içinde yer almaktadır. Stüdyo daire şeklinde düşünülebilecek bu konaklama tipinde klima, televizyon ve telefon mevcut olup banyo dairenin içindedir ve özeldir. Dairenin yatak kapasitesi 1, 2 veya 3 olabilir. Herhangi bir yemek servisi bulunmamakta, öğünler öğrencinin kendi sorumluluğundadır. (self-catering)

İki Yatak Odalı Studio Daireler ve Suitler

Clubclass kompleksi içerisinde okul binasının içinde yer almaktadır. Standart bir daire şeklinde düşünülebilecek bu konaklama tipinde klima, televizyon ve telefon mevcut olup banyo dairenin içindedir ve özeldir. Dairedeki her odanın yatak kapasitesi 1, 2 veya 3 olabilir, bu durumda aynı daire içerisinde 6 farklı öğrencinin konaklaması söz konusu olabilir. Herhangi bir yemek servisi bulunmamakta, öğünler öğrencinin kendi sorumluluğundadır. (self-catering)

Hotel Konaklaması

Hotel konforunda bir konaklama talep eden öğrenciler için Clubclass dil okuluna yürüme mesafesinde olan birçok farklı hotel ile anlaşmalı olarak, normal fiyatlara göre daha uygun fiyatlar ile hotel tipi konaklama imkanı sunulmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Clubclass Dil Okulunun anlaşmalı olduğu tüm ailelerin evleri okula yürüme mesafesindedir. Aile yanı konaklamalar yarım pansiyon olup kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Talep halinde paket öğle yemeği şeklinde tam pansiyon alternatifi de sunulmaktadır.

Aile yanı konaklamalar 1, 2 veya 3 kişilik oda şeklinde olabilir. Talep halinde öğrenciye özel bir banyo seçeneği ile “Superior Host Family Accommodation” alternatifi de mevcuttur. Yatak çarşaflarının ve havluların değiştirilmesi de dahil olmak üzere haftada 1 kez temizlik hizmeti de sunulmaktadır.

MaltaVista, Clubclass Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR

ÖNEMLİ DÖKÜMANLAR [.pdf]

Genel Tanıtım Kataloğu [EN]
Seyahat Öncesi Bilgi Dökümanı [EN]
Clubclass Dil Okulu Fiyat Listesi [EN]
Genel Tanıtım Kataloğu [EN]
Seyahat Öncesi Bilgi Dökümanı [EN]
Clubclass Dil Okulu Fiyat Listesi [EN]