Skip to main content

ELA Malta Dil Okulu

English Language Academy (ELA), 1988 yılında Malta’da kurulmuş, Malta’nın köklü okulları arasındadır. Okulun konumu uzun yıllar Malta’nın Sliema şehrinde iken, 2019 yılı itibariyle Gzira’da bulunan yeni binasına geçiş yapmıştır.

ELA yöneticileri, butik ve küçük bir okulun işletme anlayışına sahip olan orta ölçekli bir okul olduklarını belirtiyorlar. Bu anlayışın hakim olduğu eğitim ve öğretim metodolojisi neticesinde ise ELA’nın ağırlıklı olarak akademik eğitime odaklanan öğrenciler tarafından tercih edilen bir okul olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. ELA, tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın olarak bilinen ve kabul gören dil yeterlilik sınavlarından biri olan TOEFL IBT sınavının Malta’daki tek sınav merkezidir. Bu gerekçe ile özellikle TOEFL sınavına hazırlanan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bir okuldur.

ELA ile ilgili sektörümüzde yanlış bilinen önemli bir detay, 2019 yılında kapanan Chamber College adlı okulun yeni ismiyle ELA olarak faaliyet gösterdiği şeklindedir. Ancak bu bilgi yanlıştır. Chamber College 2005 yılında kurulmuş ve 2019 yılında kapanmış bir okuldur. ELA ise 1988 yılında kurulmuştur ve halen aktiftir. Chamber College farklı bir okul ve marka, ELA ise farklı bir okul ve markadır. Bu iki kurum arasındaki tek ilişki, Chamber College’ın kapanması neticesinde ELA’nın, Chamber College’ın faaliyet gösterdiği binaya taşınmış olmasıdır. Chamber College yöneticileri ELA’ya transfer olmamış, sektördeki farklı okullarda profesyonel iş hayatlarını sürdürmektedirler. ELA’nın kendi yönetim ve öğretmen kadrosu ise yeni binalarında da çalışmalarını sürdürmektedir.

ELA’nın bulunduğu şehir olan Gzira, Malta’nın merkezi olarak tanımlayabileceğimiz St. Julian’s ve Sliema şehirlerinin kesiştiği noktada bulunmaktadır. Gzira şehri, Sliema veya St. Julian’s şehirlerine göre nispeten daha sakindir, ancak sosyal yaşam için ihtiyaç duyulabilecek restoran, kafe veya eğlence mekanlarının bulunduğu birçok noktaya 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Dolayısıyla, okulda ve okula ait konaklamada sessiz ve turistlerden izole bir çalışma ortamına sahip olunabildiği gibi, istenildiği taktirde kısa ve keyifli bir yürüyüş neticesinde Malta’nın eğlenceli ve kalabalık sosyal yaşantısına dahil olunabilmektedir. Ayrıca Malta Üniversitesi’nin sosyal tesisleri de okulun tam karşısında bulunmakta olup, sosyal tesisler bünyesinde bulunan yüzme havuzu veya spor salonu gibi imkanlara da ELA öğrencilerine özel olarak sunulan indirimli fiyatlar ile kolaylıkla erişilebilmektedir.

ELA dil okulunda toplam 30 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Tüm sınıflarda klima ve interaktif tahta gibi teknolojik donanımlar mevcuttur. Okul binası bünyesinde bir kafeterya, ayrıca çatı katında da öğrencilerin sosyalleşmesine olanak sağlayan bir teras mevcuttur. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %17 İtalya, %14 Fransa, %12 Almanya, %11 Rusya, %6 İspanya, %5 Japonya, %5 Polonya, %4 Kolombiya, %3 Güney Kore ve %24 diğer ülkeler şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kafeterya

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

Online Eğitim

İnteraktif Tahta

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar


ELA Dil Okulunda Eğitim

ELA  dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

ELA Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. ELA dil okulu bünyesinde IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MaltaVista, ELA Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR