Skip to main content
 
 
 

Neden MaltaVista?

Malta’da eğitim sürecine ilişkin MaltaVista’dan hizmet alan bir öğrenci somut olarak aşağıdaki avantajlara sahip olmaktadır.

Sayfanın devamın ise bu ayrıcalıkları öğrencilerimize sunabilmek adına oluşturduğumuz şirket kültürümüz hakkında önemli ayrıntıları bulabilirsiniz. Çalışmalarımız, hizmet kalitemizi daha da yukarı taşımak ve öğrencilerimize Malta’daki süreçlerini en iyileyecek çeşitli avantajlar sunabilmek adına devam etmektedir.

Şirket Kültürümüz Hakkında

MaltaVista ekibi olarak, MaltaVista’dan önceki iş hayatımızın akışı esnasında farkına vardığımız bazı sektörel çıkmazları çözümleyebilecek modeller tasarlamaya çalışırken, MaltaVista’nın temellerini de atmış olduk. MaltaVista markası bünyesinde tasarladığımız iş modelinin ve uyguladığımız süreç inovasyonlarının meyvelerini, 1 yıl gibi kısa bir sürenin sonunda -sektördeki yaklaşık 200 rakibimize karşı- kendi pazarımızın lideri olarak toplamış olduk. Bu başarıya ulaşmamızda etkili olan önemli ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca şirket kültürümüzün temel yapı taşlarını oluşturan Kalite Politikamız’a da göz atmanızı tavsiye ederiz.

1

Şeffaflık ve Profesyonellik

Herhangi bir yurt dışı eğitim danışmanlığı gibi onlarca ülkeye yönelik hizmet sunmak yerine tek bir ülkeye odaklanmaktayız. Şimdiye dek, Malta'da eğitim üzerine tüm talepleri analiz ettik, ilgili verileri derledik, güncelledik, güncel tutulması adına sistemler kurduk. İyisiyle kötüsüyle tüm edinimlerimizi şeffaf şekilde danışanlarımıza sunmayı, kısacası şeffaflığı en önemli ilkemiz kabul ediyoruz. Sunduğumuz hizmetleri, tüm detaylarıyla profesyonel yönetilen süreç akışlarına dönüştürmüş durumdayız ve sürekli geliştiriyoruz.
2

Tecrübe, Dinamizm, Çözüm Odaklılık

Hayat farklı dinamiklerle dolu olduğuna, bizim işimiz de bir nevi hayatın akışına yön vermeye çalışmak olduğuna göre bizim de dinamik, yeterince esnek ve olası problemlerde çözüm odaklı olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda Malta macerasına eşlik ettiğimiz her öğrenci ile birlikte tüm süreçleri tekrar ve tekrar tecrübe ediyor ve yüzlerce öğrencinin deneyimini kendi süzgecimizden geçiriyoruz ve bu sürecin çıktılarını da sunduğumuz hizmetleri geliştirmek ve deneyimleri daha da iyileştirmek adına kullanıyoruz. Yurt dışında eğitim sürecinde çok fazla dış etken olduğu için, sürecin herhangi bir aşamasında herhangi bir problem yaşanmayacağına dair bir garanti verilememektedir, ancak bu olasılıkları en aza indirgemek adına önlemler almak ve bir problem yaşandığı taktirde ivedi şekilde problemi çözümlemek bakış açımızı yansıtmaktadır.
3

Doğru Yatırımlar ve Yerinde Hizmet Sunmak

Malta'ya defalarca kez gittik, geldik, Malta'da yaşadık. Halen gidiyoruz, geliyoruz ve yaşıyoruz. İş ortağımız olan okulları, çözüm ortaklarımızı ve Malta'daki öğrencilerimizi periyodik olarak ziyaret ediyoruz. Türkiye'de farklı şehirlere satış ofisleri açmak yerine Malta'ya yatırım yaparak ofisimizi Malta'da açtık, çünkü öğrencilerimizin Türkiye'deki tüm ihtiyaçlarını teknolojik altyapımız vasıtasıyla rahatlıkla karşılayabiliyor ve öğrencilerimizin Malta'da iken bize daha fazla ihtiyaç duyabileceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte Malta'da bulunan ofisimiz vasıtasıyla hizmet kalitemizi arttıracak inovasyonlar da gerçekleştirebiliyoruz.
4

Hayal Etmek, Tasarlamak, Sürekli Geliştirmek

Hayal kurmayı şirket politikamızın en orta yerine yerleştirdik. İlk stajyer ilanımızda dahi "hayal kurma" ön şartına yer vermiştik, ki bu ön şart şimdiki ilanlarımızda da halen bulunmaktadır. Çünkü, önemli gelişim evrelerinin mevcut olandan daha fazlası hayal edilebildiğinde gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Şimdiye dek kurduğumuz hayallerin çıktıları olarak Her Şey Dahil programı, Malta seyahat kiti, hava alanı lounge hizmeti veya Malta'daki eğitim sonrasında Avrupa'nın diğer ülkelerine seyahat gibi bazı ilkleri hizmetlerimize somut olarak dahil ettik. Gerçekleştirdiğimiz inovasyonlar neticesinde kendi sektörümüzün rotasını belirleyen şirket konumuna ulaşmış bulunuyor, elbette hayaller kurmaya halen devam ediyoruz.
5

Global Düşünmek, Vizyon Oluşturmak

Malta'daki akrediteli okulların tamamını temsil edebilme yetkisine sahip olan, bir başka ifade ile Malta'daki tüm uluslararası okullar ile anlaşması bulunan ilk ve -halen- tek marka konumundayız. Bu portföye sahip olmamızın ve uzmanlığımızın bir sonucu olarak Türkiye'deki bazı acenteler de dahil olmak üzere Avrupa ülkelerinden Uzakdoğu ülkelerine kadar bir çok ülkeden geri plan hizmeti talep eden acentelerin Malta'daki öğrencilerine çeşitli hizmetler sunuyoruz. Şu anda Malta ofisimiz aracılığı ile Türkiye dışında da Malta'da eğitim planı yapan öğrencilere hizmet sunmakta, farklı ülke pazarlarındaki büyümemizi ve ülkemizi temsili sürdürmekteyiz.
6

Teknolojiye Değer Vermek ve İçselleştirmek

Sektörümüzdeki bazı çıkmazların gerekçeleri arasında gelişen teknolojinin sektör oyuncuları tarafından sektöre entegre edilememesi olduğunu gördük. Sürekli gelişime ayak uydurabilecek sürdürülebilir sistemler kurabilmek adına teknolojiyi doğru ve verimli kullanmak gerektiğini düşünüyoruz. Bize göre bu, yalnızca bizim sektörümüz için değil hemen her sektör için geçerli bir önermedir. Dolayısıyla, klasik ticari normlara göre eğitim sektöründe faaliyet gösteriyor olsak da biz kendimizi bir teknoloji şirketi olarak konumlandırıyoruz. Geliştirdiğimiz altyapı sistemlerimiz, öğrencilerimizin kullanımına sunduğumuz teknolojiler ve pazarlama süreçlerinde dijitale entegrasyonumuz gibi çalışmaları örnek sunabileceğimiz üzere teknolojiyi içselleştirmeye odaklanmış bir kültüre sahibiz.
7

Kendine ve Ekibine Güvenmek

Yaptığımız işin tabiatı gereği güven duygusu öğrencilerimiz ile aramızdaki en önemli olgudur. Dolayısıyla öncelikle kendimize ve ekibimize tamamiyle güvenmeli, sunduğumuz hizmetlerde de bu özgüveni dışa yansıtmalıyız diye düşünüyoruz. Bunun somut bir çıktısından bahsetmek gerekirse, öğrencilerin en büyük tereddütlerinden biri olan vize sürecindeki sorumluluğu üstlendiğimiz vize garantisi hizmetimizden bahsedebiliriz. Vize departmanımıza duyduğumuz güven neticesinde vize başvurusu olumsuz sonuçlanan öğrencilerimizin masraflarını kurum olarak karşılamayı taahhüt ediyoruz.
8

Sahada Olmak, Elini Taşın Altına Koymak

İşin mutfağında olmadıkça sorumluluklarımızı layığı ile yerine getiremeyeceğimizi düşünüyoruz. Dolayısıyla sahada olmaya azami önem veriyoruz. Gerektiğinde klimalı ofislerimizde oturduğumuz rahat koltuklardan kalkmayı, hava alanında rötar yapan uçağı beklemeyi veya öğrencilerimizi konaklamalarında ziyaret edip sıcak birer kahvelerini içmeyi ihmal etmiyoruz. Malta'nın ve okulların sunduğu sosyal yaşam ile yetinmiyor, daha verimli bir süreç için konuşma atölyelerinden kültürel gezilere çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz.
9

Kurumsal Ortaklıkları Doğru Kurgulamak

Uluslararası eğitim danışmanlığı sektörü süreç akışları gereği çözüm ortaklıklarına gebe olan bir sektördür. Bu noktada tüm şirketler gibi biz de kurumsal partnerlikler oluşturuyor, bu sayede asıl işimiz olan Malta'da eğitim süreçlerine, öğrencilerimize ve hedeflerimize odaklanabiliyoruz. Zaman zaman bizim bir parçamız olan iş ortaklarımız ile bu süreci kurgulamanın oldukça stratejik ve kritik bir süreç olduğunu düşünüyor, tüm kurumsal iş birlikteliklerimizi kısa vadeli değil uzun vadeli kazanımlara göre gerçekleştiriyoruz. Tüm çözüm ortaklıklarında kalite standartlarını kendimiz belirliyor ve denetliyor, aynı mekanizmayı iç denetim amacıyla kendi markamız bünyesinde de işletiyoruz.
10

Yüksek Kaliteli Standartlarına Rağmen Fiyat Avantajını Korumak

Bu sayfada okuduğunuz tüm ayrıcalıkları gündelik iş hayatımıza ve hizmetlerimize yansıtırken, herkes için çok önemli olan bütçe konusunda da hassasiyet göstermekteyiz. Ticari kazancı hiç bir zaman hizmet kalitesinin ve öğrencilerimizin memnuniyetinin önünde değerlendirmedik, değerlendirmeyeceğiz. Malta'daki dil okullarının fiyat listeleri ve promosyonlarını şeffaf olarak öğrencilerimize sunuyor, sağladığımız avantajlar ile ilgili öğrencilerimize bir fiyat farkı yansıtmıyoruz. Tam tersi olarak sunduğumuz promosyonlar ve ek hizmetler ile öğrencilerimizin eğitim süreçlerini desteklemeye çaba sarf ediyoruz.

Yukarıda izah etmeye çalıştığımız şirket kültürümüz biraz karmaşık ise, somut şekilde açıklayalım. Bizden hizmet alan bir öğrenci şunlara sahip olur:

 • Standart olan süreçler ve ekstrem olarak gelişebilecekler de dahil, tüm süreçlerinde tecrübeli ve bilgili, daha önemlisi çözüm odaklı bir danışmanlık hizmeti
 • Malta’da iken kullanabileceği bir mobil uygulama
 • Vize garantisi hizmeti
 • Malta ofisimiz aracılığı ile Malta’da iken yüz yüze iletişim kurarak her konuda destek alabilme imkanı
 • Her Şey Dahil programı kapsamında çeşitli avantajlar
 • En uygun fiyat garantisi
 • Okul promosyonlarına ek olarak MaltaVista promosyonları
 • Okul ile öğrenci arasında bir problem olması halinde öğrencinin yanında güçlü bir temsiliyet (öğrenci sirkülasyonumuz fazla olduğundan yaptırım gücümüz de fazladır.)
 • Sunulan hizmet kollarına tam hakimiyet
 • Malta’daki eğitimi tamamladıktan sonra iş ortağı olabilme imkanı, Malta Şövalyeleri
 • En büyük okul portföyü, tüm okulları temsil hakkı
 • Güçlü çözüm ortaklıkları ile ekstra hizmetler (spor salonu vb.)
 • Ücretsiz etkinlikler ve ekstra organizasyonlar
 • 7/24 acil danışma hattı