Skip to main content

EC Malta Dil Okulu

EC dil okulu 1991 yılında Malta’da kurulmuş ve günümüz itibariyle 3 farklı kıtada 6 farkı ülkede 20’nin üzerinde şubesi bulunan, uluslararası eğitim sektörünün önde gelen zincir okullarından biridir. Öğrenci kapasitesi açısından Malta’nın en çok öğrenciyi misafir eden okullarından biri olmakla birlikte tüm okulların merkezi halen Malta şubesidir. Bütün şubeleri ile birlikte yıllık 45.000’den daha fazla öğrenciye eğitim sunmaktadır, dolayısıyla böyle bir organizasyonun altından kalkabilmesi adına gerekli olan tüm süreçlerini zaman içerisinde oturtmuş, yönetim stratejisi, öğrenci ilişkileri, eğitim metodolojileri veya süreç akışları açısından problem yaşanmayan, kurumsallaşma sürecini tamamlamış bir okuldur.

EC dil okulu hakkında çizdiğimiz bu olumlu tabloyu somutlaştırmak adına kazandığı ödüllerden bahsedilebilir. Sektörün en önemli ödüllerinden biri olan ST Star Zincir Okul Ödülü’nü 2011, 2016, 2017 ve 2018’de kazanarak toplamda 4 kez yılın en iyi zincir okulu seçilmiştir. Ayrıca 2007’den beri aralıksız şekilde finalistler arasında yer almaktadır. 2016 yılında uluslararası eğitim sektörünün sınırlarını aşarak İngiltere’de Müşteri Hizmetleri kapsamında verilen Silver Star ödülünü Turuncu Halı Deneyimi isimli uygulaması ile kazanmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında ise Star Innovation ödüllerine layık görülmüştür.

EC dil okuluna ödül kazandıran Turuncu Halı Deneyimi’nden de kısaca bahsetmek gerekirse, öğrencilerin okuldaki ilk günlerinde gerçekleştirilen bir seremonidir. Sıcak bir karşılama, çeşitli içecekler ve bolca müzik eşliğinde öğrencilere sunulan VIP bir karşılama ve oryantasyon süreci olarak de düşünülebilir.

EC dil okulu, Malta’nın merkezi sayılan St. Julians şehrinin Paceville bölgesinde, karşılıklı iki bina bünyesinde konumlanmıştır. Bölge olarak oldukça turistik ve canlı olmakla birlikte bu durum öğrencilere sosyalleşme açısından da avantaj sağlamaktadır.

EC dil okulunda toplam 44 sınıfı bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %15 Brezilya, %14 Kolombiya, %13 Japonya, %8 Fransa, %7 Türkiye, %6 Güney Kore, %5 İsviçre ve %31 diğer ülkeler şeklindedir. Burada bir dipnot düşmek gerekir ki, EC dil okulunun Malta şubesinde sadece 30 yaşın üzerindeki öğrencilere yönelik eğitim sunulan bir program alternatifinin olması sebebiyle yukarıda belirtmiş olduğumuz istatistikler genç öğrencilerin ağırlıklı olduğu gruplara aittir. İstatistiklerini sunduğumuz grubun yaş dağılımına bakılınca %93’ünün 16-29 yaş aralığında olduğu, geri kalan %7’sinin ise 30 yaşının üzerinde olduğu  görülmektedir.

30 yaşından büyük öğrencilerin EC Malta’da 30 yaş üzeri gruplara özel sınıflarda eğitim alması sosyal etkileşimi arttırma, sınıf arkadaşları ile diyalog kurma ve sonuç olarak verimlilik açısından daha sağlıklı olmaktadır. 30 yaş ve üzeri grup bünyesindeki öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımına bakacak olursak, güncel verilere göre %15 Brezilya, %15 Japonya, %12 Türkiye, %7 İsviçre, %7 Fransa, %7 Kolombiya, %6 Güney Kore, %5 İtalya ve %26 diğer ülkeler şeklinde olduğunu, öğrencilerin yaş dağılımına bakacak olursak da %63 oranında 30-40 yaş, %22 oranında 41-50 yaş, %15 oranında da 50 yaşın üzerinde olduklarını görüyoruz. Bu noktada türk öğrenci oranının diğer alternatife göre daha düşük olması da ayrıca avantajlı bir durumdur.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kafeterya

Kütüphane

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

Online Eğitim

İnteraktif Tahta

Konuşma Atölyeleri *

Dönüşümlü Dersler *

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Düzenli Aktiviteler

Plaj Üyeliği *

Turuncu Halı Deneyimi *

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

7/24 Resepsiyon *

Kurumsal Sosyal Sorumluluk *

* Bu ayrıcalık Malta’daki tüm okullar içerisinde sadece bir veya bir kaç okul tarafından sunulmaktadır.

EC Dil Okulu Öğrencilerinin Videoları

Serkan Canberk
Ajans Başkanı

Daha fazla video izlemek için buraya tıklayın


EC Dil Okulunda Eğitim

EC dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar. Yukarıda da bahsettiğimiz Turuncu Halı Seremonisi ile yeni öğrencilerin okula hızlıca adaptasyonu sağlanmaya çalışılır.

EC dil okullarında merkeze bağlı bir yönetim ve eğitim metodolojisi uygulanır. Yani tüm şubeler birbirine bağlı şekilde, aynı standartlarda eğitim sunmaya odaklanmıştır. Dolayısıyla EC English bünyesinde Malta’da alınan eğitimin kapsamı ile İngiltere, Kanada veya Amerika gibi ingilizce eğitimi için önde gelen diğer ülkelerde alınacak eğitimin kapsamı aynı olacaktır.

EC dil okullarında eğitim kapsamında en göze çarpan farklılık ders saatleri ile ilgilidir. EC English’te dönüşümlü ders saati uygulaması vardır. Yani öğrenciler bir gün sabah saatlerinde eğitim alırken, sonraki gün öğleden sonra eğitim almaktadırlar.

Malta EC dil okulunda tüm öğrencilerin katılımına açık şekilde sunulan atölyeler, haftada en az 1 gün söyleşi seansları, haftada en az 1 gün ise yetenek klinikleri olarak adlandırılmaktadır. Bu atölyelerde son dakika gelişmeler, sınav becerileri, doğaçlama saati, iş klinikleri veya bazen de konferans niteliğinde olmakta, temel amaç konuşma becerilerini geliştirmek ve öğrencilerin birbiri ile etkileşimini sağlamak üzerinedir. Bu atölyeler genellikle haftanın 3 veya 4 günü 2 veya 3 saat süreli şekilde tüm öğrencilerin katılımına açık olarak gerçekleştirilir.

EC Dil Okulu’nda 30 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik ayrı sınıflar mevcuttur, bu sınıflarda yalnızca 30 yaşın üzerindeki öğrenciler eğitim görmektedir. Böylece hem 30 yaş ve üzeri, hem de 30 yaşında altındaki öğrenciler sınıf ortamında kendi yaş gruplarındaki farklı öğrenciler ile daha yüksek etkileşim halinde olabilmektedir, ki bu da sürecin verimliliğini arttıran önemli bir ayrıntıdır. EC Dil Okulu, yılın her dönemi düzenli şekilde 30 yaş ve üzeri sınıflara sahip olan Malta’daki 2 okuldan biridir. Diğer okul ise Maltalingua Dil Okulu‘dur.

EC dil okulunda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. EC Malta dil okulu bünyesinde IELTS, TOELF, TOEIC, Cambridge ESOL, FCA, CPE ve CAE sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

30 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 30 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

50 Yaş Üzeri Grup Eğitimleri

Yalnızca 50 yaşın üzerindeki kişilerin katılabildiği genel ingilizce ve yoğun ingilizce eğitimleridir. Standart olan genel ingilizce veya yoğun ingilizce eğitimlerinden teknik olarak bir farkı bulunmamaktadır. Yaş sınırlaması dolayısıyla sınıf içerisindeki öğrencilerin yaş farklılıkları çok yüksek olmamakta, bu da sinerjiyi ve iletişimi kuvvetlendirmektedir.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Junior Kamp Programları

18 yaşın altındaki öğrencilerin katıldığı, dil eğitiminin yanında tüm günü dolduran oldukça yoğun sosyal etkinlik programını da kapsayan kamp programlarıdır.

Kamp programları hakkında detaylı bilgi edinmek için Malta’da Kamp Programları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

MaltaVista, EC Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR