Gateway School of English Dil Okulu

2002 yılında kurulan Gateway School of English (GSE), Malta’daki dil okulları içerisinde kalifiye öğretmen kadrosuyla ön plana çıkan butik okullardan biridir. Bir diğer farkındalığı ise aile şirketi olarak yönetilmesine rağmen kurumsal süreçlerini oturtmuş olmasıdır. Bu durum neticesinde öğrencilerine kaliteli bir eğitimin yanında sıcak ve samimi bir kurum ortamı sunmaktadır ki bu sayede öğrencilerine kişiselleştirilmiş bir hizmet sunma imkanı da oluşturmaktadır.

Gateway School of English dil okulunun konumu, Malta’nın merkez şehri St. Julians’taki Spinola Bay (Spinola Koyu) ile yaklaşık 12-15 dakika yürüme mesafesinde olan San Gwann şehrindedir. Her ne kadar farklı şehirler olsa da, Malta’da 20 dakikalık bir yürüyüş ile 3 farklı şehri gezebileceğinizi hatırlatırız. Okulun konumu ile ilgili bir diğer önemli ayrıntı ise, hemen yakınında otobüs durağı olmasıdır. Böylece 12-15 dakikalık yürüyüş yerine 2-3 dakikalık otobüs yolculuğu ile Malta’nın merkezindeki bir çok noktaya ulaşabilirsiniz.

Gateway School of English dil okulunda teknolojik donanımlı, ferah ve klimalı toplam 8 sınıf bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12 kişidir. Kapasite bakımından değerlendirmek gerekirse, Malta’nın orta ölçekli okullarından biridir denilebilir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerinin büyük çoğunluğu Avrupa ülekerinden gelmektedir.

İstatistiklere bakılırsa olarak okul öğrencilerinin % 60’ı Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Polonyo, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Litvanya, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Türkiye ve Azerbaycan’dan, %20’si Venezuella, Kolombiya ve Arjantin’den, % 10’u Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Çin’den, %5’i Suudi Arabistan ve Kuveyt’den, diğer % 5’i ise Morokko, Libya ve Cezayir’dendir.

Yabancı dil öğrenme noktasında oldukça önemli olan milletlerarası etkileşim açısından Gateway School of English, her zaman için okul bünyesinde en az 8 farklı milliyetten öğrenci olacağına dair garanti vermekle birlikte gerek sınıf içinde gerekse de sınıf dışı aktivitelerde bu konuya oldukça önem verdiğini belirtiyor.


Öğrencilere Sunulan İmkanlar

Gateway School of English Dil Okulu’nun en büyük avantajlarından biri, yüksek eğitim kalitesi eşliğinde öğrencilere kişiselleştirilmiş bir eğitim sunmasıdır. Bununla birlikte okulun ilk açılma sürecinde 10 farklı alternatif arasında karar verilerek seçilen okulun konumu, Malta’nın merkezi noktalara yürüme mesafesinde iken oldukça sakin, sessiz ve huzurlu bir yaşam alanı sunuyor. Okulun hemen bitişiğinde bulunan residence konaklamasını da dahil edersek, kompleks bir tesis diyemesek de ulaşım açısından oldukça rahat bir seçenek olduğu aşikar.

Klimalı ve Teknolojik Donanımlı Sınıflar

Gateway School of English dil okulunun her sınıfında klima, interaktif akıllı tahta ve klasik tahta bulunmaktadır. Birçok eğitim materyaleri dijitalize edilmiştir ve öğrenme sürecinde teknolojiden faydalanarak verim arttırılmaktadır.

Kütüphane

Dil becerilerini geliştirmeye yönelik pek çok eğitim materyalinin bulunduğu bir kütüphane öğrencilerin kullanımına açıktır ve ücretsizdir. DVD’ler, kitaplar, dergiler, gramer ve kelime kitapları gibi dil geliştirmeye yönelik bir kapsamlı bir içeriğe sahip kütüphane ders çalışmak ve dil gelişimine odaklanmak için uygun bir ortam sağlıyor.

İnternet

Okulun içinde ve hemen yanında bulunan konaklama tesisinde 24 saat boyunca aktif ve ücretsiz wi-fi mevcuttur. Ayrıca ihtiyaç duyan öğrencilerin kullanabileceği ortak kullanıma açık bilgisayarlar da bulunmaktadır.

Residence Konaklama ve Yemek Servisi

Okul binasının hemen bitişiğindeki bina residence/apart olarak tasarlanmıştır ve yatak odasından sınıfa yürüme mesafesi sadece 3 dakikadır ki sabah uykusundan fedakarlık etmek istemeyen öğrenciler için oldukça cazip. Residence bünyesinde sadece okul öğrencileri konaklamakta, kahvaltı ve öğle yemeğinin de konaklamaya dahil olmasıyla hotel konforunda bir rahatlık sunmaktadır.

Gateway School of English Dil Okulunda Eğitim

Gateway School of English Dil Okulu’nda tüm yıl boyunca (resmi tatiller hariç) her pazartesi günü seviye belirleme sınavı ile yeni öğrenciler eğitimlerine başlarlar. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesindeki farklı öğrenciler ile beraber eğitim alır.

Gateway School of English öğretmenlerinin amacı öğrenmeyi ilgi çekici ve zevkli yollarla sağlamaktır. Öğretmenler her öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına odaklanarak öğretim metodunu şekillendirir. Öğrenciye gramer tanıtıldıktan sonra aksana da odaklanarak bunu pratiğe dökebilmesi için fırsat tanınır.

Gateway School of English dil okulunda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir. Eğitim programlarının detayların ilişkin bilgi talepleriniz için lütfen MaltaVista danışmanları ile iletişime geçiniz.

Yetişkinlere Yönelik Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce Programı

En çok tercih edilen programlardır. Genel ingilizce programı haftada 20 ders, yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Sınıflardaki öğrenci sayısı düşük sezonda 8 kişi ortalamasında, yaz mevsimine denk gelen yoğun sezonda ise 10 kişi ortalamasındadır. Azami öğrenci sayısı ise 12’dir.

Yetişkinlere Yönelik Özel Ders Konseptinde Genel ve Yoğun İngilizce Programları

Genel ve yoğun ingilizce eğitimine ek olarak haftada 10 veya 20 ders birebir özel ders kombiniyle sunulan programlardır. Talep halinde sınıf ortamındaki eğitim haricinde yalnızca özel ders eğitimi de sunulabilmektedir.

Yetişkinlere Yönelik Yoğun Sınav İngilizce Programları

Cambridge ESOL, KET, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, IBT ve TOEIC sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan eğitim programlardır.

Yetişkinlere Yönelik Genel ve Yoğun İş İngilizcesi Programları

İş ingilizcesi üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı programlardır. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Profesyonellere Yönelik Mesleki İngilizce Programları

Meslekleri gereği ingilizceyi geniş bir yelpazede kullanmak durumunda olan profesyonellerin katıldığı, genellikle belirli bir sektöre veya temaya (tıp, hukuk, mühendislik, fen, mimarlık, havacılık, turizm vb.) yönelik eğitim programlarıdır. Birebir özel ders veya kapalı grup (en az 4 kişi) şeklinde uygulanmaktadır.

Mühendisler için ingilizce, sağlık çalışanları için ingilizce (tıp ingilizcesi), hukuk çalışanları için ingilizce (hukuk ingilizcesi) veya turizm sektörü için ingilizce şeklinde örneklendirilebilir.

Öğretmenler ve Öğretmen Adaylarına Yönelik Teacher Training Programları

Teacher Training Programları, ingilizce öğretmenlerinin veya adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

Gateway School of English Dil Okulu bünyesinde sunulan Teacher Training programları Erasmus Plus kapsamında desteklenmektedir.

Gençlere Yönelik Kamp Programları

13-17 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere yönelik çok yönlü bir deneyim yaşatmak amacıyla dil eğitiminin yanında aktivite ve geziler ile desteklenen programlardır.

Ailelere Yönelik Paket Eğitim Programları

Çocukları ile beraber seyahat etmek isteyen ebeveynler için sunulan programlardır. Anne ve babalar talep ettikleri eğitim programına dahil olurken çocuklar ise kendi yaşlarına uygun eğitim ve/veya aktivite programlarına katılırlar.

50 Yaş Üzeri Yetişkinler İçin Kültürel İngilizce Programları

50 yaş üzerindeki yetişkinler için konuşma pratiği etrafında şekillendirilmiş, yılın belirli tarihlerinde uygulanan eğitim ve kültür programlardır.

Gateway School of English Dil Okulunda Konaklama Seçenekleri

Konaklama alternatifleri bakımından Gateway School of English Dil Okulu Malta genelindeki okullardan farklılaşmaktadır. Okul binasının hemen bitişiğinde bulunan Gateway School Residence konaklaması, kahvaltı ve öğle yemeğinin de konaklamaya dahil olması avantajıyla en çok tercih edilen konaklama tipidir. Akrediteli her okulun öğrenci konaklamalarına ilişkin koşulların Malta Tourism Authority tarafından denetlendiğini bilmenizi isteriz.

Gateway School Residence

Okulun hemen bitişiğinde yer alan rezidans okula 2-3 dakika mesafededir. 1, 2, 3 ve 4 kişilik oda alternatifleri mevcut olup banyolar paylaşımlıdır. Yatak odası dışında ortak kullanıma yönelik televizyon odası bulunmaktadır. Her gün temizlik hizmeti sunulmakta olup, yatak çarşafları ve havlular haftada 1 kez değiştirilmektedir. Rezidans, yarım pansiyon şeklinde olmakla beraber hafta içi sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini, hafta sonları ise sadece kahvaltıyı kapsamaktadır. Tüm odalarda klima ve ücretsiz wifi bulunmaktadır.

Bu konaklama tipi, okula 20 metre mesafede yer alması ve yarım pansiyon olması sebebiyle öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tipidir.

Aile Yanı Konaklamalar

Gateway School of English Dil Okulu’nun anlaşmalı olduğu tüm ailelerin evleri okula yürüme mesafesindedir. Aile yanı konaklamalar yarım pansiyon olup kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Talep halinde paket öğle yemeği şeklinde tam pansiyon alternatifi de sunulmaktadır.

Aile yanı konaklamalar 1 veya 2 kişilik oda şeklinde olabilir. Talep halinde öğrenciye özel bir banyo seçeneği de sunulmaktadır.

Hotel Konaklaması

Hotel konforunda bir konaklama talep eden öğrenciler için Gateway School of English dil okuluna yürüme mesafesinde olan birçok farklı hotel ile anlaşmalı olarak, normal fiyatlara göre daha uygun fiyatlar ile hotel tipi konaklama imkanı sunulmaktadır.

MaltaVista, Gateway School of English Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR

ÖNEMLİ DÖKÜMANLAR [.pdf]

Genel Tanıtım Kataloğu
Teacher Training Programı Kataloğu
Gateway Dil Okulu Fiyat Listesi
Seyahat Öncesi Bilgi Dökümanı
Genel Tanıtım Kataloğu
Gateway Dil Okulu Fiyat Listesi
Teacher Training Programı Kataloğu
Seyahat Öncesi Bilgi Dökümanı