Skip to main content

Dil Okulunun Lokasyonu

Okulların lokasyonu, yani bulunduğu konumu genellikle göz ardı edilen ancak muhakkak kontrol edilmesi gereken oldukça önemli bir detaydır. İstanbul’dan örnek vermek gerekirse Beşiktaş veya Kadıköy’deki sosyal hayatın, hareketliliğin ve çeşitli imkanların Bakırköy veya Şile’de de olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Kalabalığın olduğu yerde daha daha çok restoran, daha çok kafeterya, daha çok market, daha çok insan, daha çok turist, daha çok aktivite ve daha çok çeşitli olanaklar söz konusudur. Kısıtlı bir sürede mümkün mertebe dilini geliştirmek isteyen bir öğrencinin sosyal hayata ne kadar fazla dahil olursa o kadar verim elde ettiği çıkarımı tecrübe ile sabittir. Bu sebeple dil okulunun merkezi bir konumda olması, istisnai durumlar haricinde oldukça önemlidir.

Malta’daki dil okullarının konumları ile ilgili blog yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Bu linkte aynı zamanda tüm dil okullarını tek bir harita üzerinden görerek Malta haritasını ve okulların konumunu daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Bu yazı, Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı yazı dizisinin bir alt maddesidir. Bir sonraki kriter için bkz: Dil Okulunun Fiziksel İmkanları (Çok Yakında)