Skip to main content

Dil Okulunun Sunduğu Ayrıcalıklar

Bazı dil okulları bazı ayrıcalıkları ile diğer dil okullarından farklılaşmayı başarırlar ve kendilerini farklı kılan bu başarılarını da ön planda tutmaya özen gösterirler. Bu ayrıcalıklar genellikle gerçekleştirmesi zor olan şeylerdir ki tüm kurumlar hayata geçiremezler, bu sebeple karar sürecinde önemli bir kriter olarak değerlendirilebilir.

Örneğin, ESE Dil Okulu’nun Malta’nın en önemli 3 akreditasyonuna da sahip olabilen Malta’daki yegane okul olması bir ayrıcalık, ESE’yi diğer okullardan ayıran önemli bir farklılıktır. Bu durum yüksek kalite standartları sunduğunun bir göstergesidir ve dil okuluna karar verirken ESE’nin tercih edilmesi noktasında kafadaki bir çok soru işaretini ortadan kaldıracak oldukça önemli bir etkendir.

Bir başka örnek olarak ise, Gateway Dil Okulu’nun yılın her döneminde en az 8 farklı ülkeden öğrenciye sahip olma iddiasında bulunmasını gösterebiliriz. Bu okul farklı ülkelerdeki networklerine duyduğu güven neticesinde öğrencilerine en az 8 farklı ülkeden gelen öğrencilerin dahil olacağı bir sosyal ortam sunmayı taahhüt etmektedir. Elbette hiçbir öğrenci Malta’ya dil öğrenmeye gittiği zaman kendi dilini konuşan farklı öğrenciler ile bir arada olmak istemez, bu sebeple ki Gateway Dil Okulu’nun sunmuş olduğu bu ayrıcalık oldukça güçlü bir değer önerisidir.

Bu yazı, Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı yazı dizisinin bir alt maddesidir. Bir sonraki kriter için bkz: Dil Okulunu İptal Etme ve Askıya Alma Şartları