Skip to main content

Dil Okulunun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

Bir çok öğrenci tarafından göz ardı edilse de bir dil okulun akreditasyonları, o okulun süreçleri ve kalitesi ile ilgili oldukça önemli ipuçları vermektedir. Akredite ne demektir diye sorarsanız, Türk Dil Kurumu’nun açıklamasında şu şekilde belirtilmiş: “Kuruluşların, üçüncü bir tarafça belirlenen teknik ölçütlere göre çalıştığının bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından onaylanması ve düzenli aralıklarla denetlenmesi.” Dolayısıyla, bağımsız bir denetçi tarafından onay almış bir okul, olması gereken birçok standardı karşılıyor anlamına gelmektedir. Lakin bu noktada akredite kuruluşları ile ilgili de bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü her akredite kuruluşu aynı değildir ve gerek denetim süreçleri, gerek denetim kriterleri gerekse de akredite olma koşulları farklı olabilir.

Malta’daki akrediteli kuruluşları ile ilgili çok yakında bir bilgilendirme yazısı yayınlayacağız, şuan için bu konudaki bilgi talepleriniz ve sorularınız için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu yazı, Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı yazı dizisinin bir alt maddesidir. Bir sonraki kriter için bkz: Dil Okulunun Referansları