Skip to main content

Dil Okulunun Referansları

Birçok okul kendi sitesinde öğrenci görüşlerine yazılı veya videolu olarak yer verir, lakin unutmamak gerekir ki hiçbir kurum kendisinden şikayet edip olumsuz görüş bildiren bir öğrencinin düşüncelerini web sitesinde yayınlamaz. Bu noktada dil okullarının web sitesindeki öğrenci yorumlarını salt şeffaflıkla değerlendirmemek gerekir.

Burada belirtmek istediğimiz referans kavramı sizin çevrenizde olan, daha önce bir okulda eğitim almış olan eş, dost ve arkadaş çevrenizdir. Eğer ilgili okula daha önce gitmiş bir tanıdığınız var ise, işte bu önemli bir referanstır. Diğer yandan eğitim danışmanları tüm öğrencilerin okullardaki süreçlerini öğrenci ile birlikte deneyimlerler ve her bir öğrencinin yaşadığı problemlerden direkt haberdar olurlar, çünkü öğrenciler yaşadıkları problemlerin çözümü için danışmanları ile iletişime geçmektedirler. Bu sebeple her şeyi ile harika görünen bir okulun işler ters gittiğinde nasıl reaksiyon gösterdiğini ve problem çözebilme kabiliyetlerini bilirler. İşte danışman yorumlarının önemli olmasının bir diğer sebebi de budur, zira yurt dışında eğitim süreci her ne kadar her şeyin mükemmel gideceği düşünülerek planlansa da, aslında her şeyin mükemmel ilerlemediği senaryoların da kurgulanmasını gerektiren bir süreçtir.

MaltaVista olarak bizim yaklaşımımız, olası problemleri öngörerek gerçekleşmeden önce çözümlemek veya vuku bulan problemlerde tecrübemizin katkısı ile en efektif çözüm önerisini hızlıca hayat geçirerek öğrencilerimizin mağduriyetinin asgari düzeyde tutmaktır.

Bu yazı, Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı yazı dizisinin bir alt maddesidir. Bir sonraki kriter için bkz: Dil Okulunun Lokasyonu