Skip to main content

Dil Okulunu İptal ve Askıya Alma Şartları

Planlar hiçbir problem yaşamamak üzerine yapılır, lakin olumsuz durumları da göz ardı etmemek gerekir. Vizeden ret alınması veya farklı bir gerekçe ile eğitimin ertelenmesi ya da iptal edilmesi halinde, Malta’daki eğitimin devam ederken acil bir durum halinde Türkiye’ye erken dönülmesi ya da buna benzer çeşitli olumsuzluk hallerinde hangi haklara sahip olunduğu ve süreç akışının bilinmesi önem arz etmektedir.

Bu konuda gerekli araştırmayı önceden yapmayan ve sözleşme maddelerine zamanında göz atmayan öğrenciler olası bir aksilikte sürprizlerle (aslında olması gereken ancak öğrencinin sürece hakim olmaması sebebiyle bilmediği durumlar) karşılaşabilirler. Bir dil okuluna kayıt olurken veya bir hizmet alımı için sözleşme imzalarken, iptal ve askıya alma şartları, ayrıca sözleşmede belirtilmiş olan diğer tüm detayları dikkatlice incelemekte fayda var. Bir öğrencinin kendi sürecine dair ne kadar fazla bilgisi olur ise, problem yaşanma ihtimali de o kadar azalmaktadır ve MaltaVista olarak bizler de öğrencilerimize sunduğumuz danışmanlık kapsamında doğru ve güncel bilginin şeffaf şekilde sunulması ilkesiyle hareket ediyoruz. Ticaret etiğimiz kazanç elde etmekten ziyade öğrencilerimizin memnuniyetini sağlama temelindedir, dolayısıyla bir çok acentanın göz ardı ettiği bu gibi hususlar, ilerleyen zamanlarda hiçbir öğrencimiz ile problem yaşamamak adına sürecin en başında iken gündeme aldığımız ve öğrencimizi bilgilendirdiğimiz önemli detaylardır. Öğrencilerimize de bu gibi süreçlere hakim olmaları adına detaylı inceleme yapmalarını önermekteyiz.

Bu yazı, Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? başlıklı yazı dizisinin bir alt maddesidir. Bir sonraki kriter için bkz: Danışman Yorumu (Çok Yakında)