Skip to main content

Linguatime Malta Dil Okulu

Linguatime Dil Okulu, Malta’da 20 yılı aşkın süredir hizmet sunan, eğitim kalitesi ile ön plana çıkan bir okuldur. Öğrenci kapasitesi açısından ortalama büyüklükte bir okul olmakla birlikte, denize sıfır okul binası ve deniz manzaralı sınıfları ile dikkat çekmektedir.

Malta’nın merkez şehirleri sayılan ve turistik açıdan hareketli olan St. Julian’s ve Sliema şehirlerinin kesişme noktasında bir çok önemli yere yürüme mesafesinde olması, ayrıca denize sıfır olması sebebiyle Malta’nın en iyi konuma sahip okuludur yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır.

Linguatime dil okulunun öğrencilerinin %97’si tarafından tavsiye edilmektedir. Öğrenci anketleri doğrultusunda gelişim odaklı öğretme metodolojisi, özverili öğretmenleri ve cana yakın güler yüzlü yönetim personeli bu yüksek tavsiye edilme oranının en önemli etkenleri arasındadır. Bu avantajıyla Linguatime dil okulu, eğitim ve yönetim süreçlerinde kurumsallık ve profesyonellikten ödün vermeden sıcak ve samimi bir aile ortamı ve iletişim sunmaktadır.

Linguatime dil okulu, Malta’daki diğer tüm dil okullarından farklı olarak “karbon ayak izi” konusunda farkındalık sahibidir. Okuldaki asansörler, klimalar, ampüller gibi elektrikli cihazların teknik donanımlarında karbon ayak izi değerlerine dikkat edilmiştir.

Linguatime dil okulunda toplam 16 sınıfı bulunmaktadır ve sınıf kapasitesi azami 12’dir. Okul tarafından sunulan son verilere göre öğrencilerin geldikleri ülkelere göre dağılımları %11 Almanya, %9 İtalya, %9 Kore, %9 İspanya, %8 Kolombiya, %8 Türkiye, %5 Fransa, %5 Polonya ve %25 diğer ülkeler şeklindedir.

Fiziksel Ayrıcalıklar

Klimalı Sınıflar

Lounge Alanı

Kahve Otomatı

Bilgisayar Odası

Eğitim Ayrıcalıkları

İnteraktif Tahta

Konuşma Atölyeleri *

Sosyal Ayrıcalıklar

Hoşgeldin Partisi

Diğer Ayrıcalıklar

Ücretsiz Wi-Fi

Ücretsiz Sim Kart

Karbon Ayak İzi Desteği *

* Bu ayrıcalık Malta’daki tüm okullar içerisinde sadece bir veya bir kaç okul tarafından sunulmaktadır.

Linguatime Dil Okulu Öğrencilerinin Videoları

Ahmet Zorbey İhtiyar
Öğrenci

Hüma Özyay
Öğrenci

Tekin Önal
Akademisyen

Daha fazla video izlemek için buraya tıklayın


Linguatime Dil Okulunda Eğitim

Linguatime dil okulunda eğitime başlama günü Pazartesi’dir. Her hafta yeni öğrenci kabulleri gerçekleşir. Diğer okullarda olduğu gibi öğrenciler hafta sonları Malta’ya seyahat ederek konaklamalarına yerleşirler ve takip eden ilk pazartesi günleri eğitimleri başlar.

Linguatime dil okulunun eğitim kalitesi ve kalifiye öğretmen kadrosuyla fark yarattığını daha önce belirtmiştik. Sıcak bir aile ortamı ve diyalog imkanı sunması sadece öğrenciler için değil öğretmenler için de önemli bir kriterdir. Dolayısıyla Linguatime oluşturmayı başarmış olduğu bu ortamın bir sonucu olarak uzun yıllardır aynı öğretmen kadrosu ile çalışabilmeyi başarmış, kalifiye öğretmenlerin eğitim sunduğu, özverinin ve başarının yüksek olduğu bir öğrenme ortamına sahiptir. Ayrıca her hafta ücretsiz atölye çalışmaları ile de öğrencilerine çeşitli kazanımlar sunmaya çalışmaktadır. Bu atölyeler kimi zaman bir iş görüşmesi mülakatı, kimi zaman ise güncel bir gündem konusu üzerine konuşma atölyesi olabilir. Bu atölyeler okuldaki tüm öğrencilerin katılımına açık ve ücretsizdir.

Linguatime Dil Okulu’nda sunulan dil eğitimi programlarının başlıkları aşağıdaki gibidir.

Genel & Yoğun İngilizce

En çok tercih edilen program haftada 20 ders olan genel ingilizce programıdır. Yoğun ingilizce programı ise haftada 30 derstir. Beginner, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper Intermadiate ve Advanced olmak üzere toplamda 6 farklı seviyede eğitim sunulmaktadır ve her öğrenci kendi dil seviyesine uygun olan sınıf bünyesinde eğitim alır.

İş İngilizcesi

İş hayatı üzerine dil becerilerini geliştirmek isteyen profesyonellerin veya profesyonel adaylarının katıldığı eğitimlerdir. Genel ingilizce, yoğun ingilizce ve/veya ek olarak birebir özel ders alternatifleri bulunmaktadır.

Dil Sınavlarına Hazırlık

Herhangi bir dil sınavına hazırlanan öğrenciler için ilgili sınavlara yönelik uzmanlığı bulunan öğretmenlerce sunulan programlardır. Linguatime dil okulu bünyesinde IELTS, TOELF ve TOEIC sınavlarına yönelik eğitim verilmektedir.

Teacher Training Eğitimleri

İngilizce öğretmenlerinin veya öğretmen adaylarının mesleki bilgilerini uluslararası standartlara taşımaları adına tasarlanmış, metodoloji tabanlı ve prestijli bir eğitim programıdır.

Özel Dersler

Talep edilen ders saati kadar bire bir özel ders, öğrencinin mevcut programına ek olarak sunulur. Özellikle belirli bir konuda önemli eksiği bulunan, sınavlara hazırlanan veya belirli bir sektöre yönelik iş ingilizcesi eğitimi alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca eğitim süresi kısıtlı olan öğrenciler de daha fazla verim elde etmek için bire bir özel ders alabilirler.

Bu Okulun Sahip Olduğu Akreditasyonlar

MaltaVista, Linguatime Malta Dil Okulu‘nun Türkiye’deki resmi temsilcisi ve iş ortağıdır. Tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Tel: 0850 302 7612
Mail: [email protected]

TÜM OKULLARI TEK HARİTADA GÖR