Skip to main content

Vize Prosedüründe Değişiklik

Pandemi sürecinde değişen vize prosedürü ile ilgili daha önce güncel bilgileri duyuru olarak web sitemizde yayınlamıştık.

08.02.2021 itibariyle uygulanmak üzere başvuru prosedürü değişmiştir. Başvurular artık dil okulu aracılığı ile Malta’daki Vize Başvuru Merkezi’nden değil, bizzat öğrenci tarafından İstanbul’daki Malta İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapılacaktır.

Malta’daki Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile dil okulu öğrencilerine vize verilmesi sürecinin pandemi sebebiyle uygulanan geçici bir süreç olduğunu hatırlatmak isteriz. Başvuruların tekrar Türkiye’deki konsolosluk aracılığı ile kabul edilmesi ve değerlendirilmesi zaten beklenilen bir düzenleme idi, ancak bu düzenlemenin yürürlüğe gireceği tarih belli değildi. Söz konusu değişikliğin vize sürecine ilişkin bir olumsuzluk olarak algılanmaması gerekir ki pandemi öncesinde de benzer bir prosedür söz konusu idi.

Güncellenen prosedür kapsamında başvuru sürecine ilişkin tüm detaylar, başvuru aşamasında olan öğrencilerimiz ile paylaşılmakta ve öğrencilerimizin süreçleri herhangi bir aksaklık olmadan sürdürülmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi talep eden öğrencilerimiz  ve danışanlarımız vize departmanımız ile iletişime geçebilirler.