Skip to main content

Pandemi Sürecinde Malta’da Dil Eğitimi

Pandemi sürecinde Malta’daki dil eğitimiyle ilgili tüm gelişmeleri ilgili öğrencilerimiz ile anbean paylaşmış, ayrıca web sitemiz üzerinden de bilgilendirmelerde bulunmuş idik. Geçmiş bilgilendirmelerimizi duyurular sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Pandeminin başladığı tarih olan 2020 yılı Mart ayından günümüze kadar Malta’da eğitim süreciyle ilgili önemli gelişmeleri özetleyecek olur isek;

 • 2020 yılı Mart ayında Malta’daki okullar hükümet tarafından kapatıldı. Hali hazırda Malta’da bulunan öğrencilerimizden isteyenler online eğitime geçerek Malta’da kalmaya devam etti, isteyenler de Türkiye’ye geri dönerek eğitim programlarını askıya aldılar. Bu süreçte hiçbir öğrencimiz programlarında bir kayıp yaşamadı ve öğrencilerimizin süreçleri MaltaVista’nın desteği ile problemsiz şekilde organize edildi.
 • 2020 yılı Temmuz ayında Malta’daki okullar tekrar açıldı ve virüse karşı alınan tedbirlerle birlikte örgün eğitim sunulmaya başlandı.
 • 2020 yılı Eylül ayı itibariyle Türkiye’den Malta’ya vize başvuruları tekrar açıldı, ancak vize prosedüründe bazı değişiklikler söz konusu oldu. Bu prosedür değişikliği, pandemi öncesinde yapılan vize başvuru prosedürüne göre birçok açıdan kolaylık sağladı.
 • 2020 yılı Ekim ayı itibariyle Türkiye’den Malta’ya ilk öğrencilerimiz seyahat etmeye başladı. Seyahatlerde herhangi bir test istenmedi, karantina uygulanmadı.
 • 12.2020 itibariyle Türkiye’den Malta’ya yapılan seyahatlerde tüm yolcular için son 72 saat içinde test yaptırılmış olunması ve negatif test sonucunun Malta’ya varışta ilgili yetkililere sunulması zorunluluğu getirildi.
 • 12.2020 tarihinde Malta’da ilk aşı vuruldu. Malta, Pfizer-Biontech ortaklığı ile geliştirilen aşıları kullanıyor olup, halkın aşılanması 2021 yılında da devam ediyor.

Malta, pandemide süreç yönetimi açısından Avrupa’nın ön plana çıkan ülkeleri arasında oldu. Elbetteki küçük bir ülke olması ve ülkeye giriş çıkışların tek bir hava limanı üzerinden kontrollü şekilde sağlanması bu başarıda önemli bir etken idi. Malta’daki vakaların istatistiklerine bakıldığında Dünya’nın geri kalanına ve Türkiye’ye göre oldukça iyi bir tablo söz konusu. Aşağıdaki Google’dan alınmış Malta’daki vaka sayılarını gösteren istatistikleri görebilirsiniz.

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle aktif vaka sayısı 1512 olup, bu rakam son 1 aydır düşme eğilimindedir. Pandeminin başından itibaren en yüksek aktif vaka sayısı 15 Kasım 2020 tarihinde 2172 vaka olarak görüldü. Aşağıdaki tabloda aktif vaka sayılarına ilişkin grafiği görebilirsiniz.

Şu anda hali hazırda Malta’daki dil okulları açık olup, örgün eğitim problemsiz şekilde sürmektedir. Vize süreçlerinde de herhangi bir aksilik yaşanmamaktadır. Ekim ayından bu yana Malta’ya seyahat etmiş 250’nin üzerindeki öğrencimizden hiçbirinde virüs görülmemiştir.

MaltaVista 2021 Bursu ve Promosyonları

MaltaVista olarak 2021 yılında Malta’da eğitim almayı planlayan öğrencilerimizi desteklemek adına, 31.01.2021 tarihine kadar, 120 kişi kontenjanla kısıtlı olmak üzere oldukça cazip promosyonlar sunuyoruz.

 • 18-30 yaş arası öğrencilerimize 3 aylık programlarda 150 €, 6 aylık programlar ise 300 € değerinde burs sunuyoruz.
 • 2021 yazına denk gelen tarihler için yoğun sezon fiyat farkı almıyoruz.
 • Vize ücreti ve seyahat sağlık sigortası gibi ek masrafları hediye ediyoruz.
 • Ön kayıt ücretini 100 € olarak uyguluyor, programınızı herhangi bir gerekçe ile iptal etmek istemeniz halinde koşulsuz-şartsız ücret iadesi gerçekleştiriyoruz.
 • Tüm bunların yanında birçok okulun pandemi sebebiyle yapmış olduğu promosyonlar devam etmektedir.

MaltaVista’nın 2021 yılı burs programı ve diğer promosyonları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.