Skip to main content

Dil Okulu Öğrencilerine 1 Milyon Euro Dağıtılacak

Malta Turizm Otoritesi tarafından 07.05.2021 tarihinde yapılan açıklamaya göre,  Malta’da dil eğitimi almayı planlayan öğrencileri teşvik etmek amacıyla 1.000.000 € değerinde bir bütçe ayrıldı. Bu bütçe, 7 Mayıs ve daha sonrasında kayıt omluş olan ve 1 Haziran itibariyle eğitim için Malta’ya seyahat edecek öğrencilere kupon şeklinde dağıtılacak. Bu kuponlar, pandemi süresinceki önlemlere hassasiyet göstermiş olan market, mağaza ve restoran gibi birçok işletmede kullanılabilecek.

Kuponlardan, en az 15 gün olmak suretiyle herhangi bir dil okulunda eğitim alacak olan tüm öğrenciler faydalanabilecek, ancak kupon hakkı kazanabilmek için öncesinde bazı belgeler ile birlikte başvuru yapmak gerekli. MaltaVista olarak ön kayıt işlemi tamamlanmış olan tüm öğrencilerimiz adına ilgili başvuru sürecini organize ediyoruz. Kupon başvurusu için öğrencilerimizin bize ek bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur.

Kupon dağıtımında Malta’ya seyahat tarihi değil, başvuru yapılan tarih dikkate alınacaktır. Bu sebeple, 2021 yazı için Malta’da eğitim planı yapan öğrencilerimizin kupon hakkı kazanabilmek adına bir an önce ön kayıt işlemlerini tamamlamalarını önermekteyiz. Zira 1.000.000 € yüksek bir tutar gibi görünse de, Dünya’nın bir çok ülkesinden binlerce öğrencinin dil eğitimi için Malta’ya seyahat ettiğini düşündüğümüzde ayrılan bütçenin kısa sürede tükenmesini beklemekteyiz.

Dağıtılacak kuponların değeri günlük 10 € üzerinden hesaplanacaktır. Azami kupon tutarı ise 300 €’dur. Dolayısıyla, 30 günden fazla süreli eğitim planı olan öğrencilerimizin kuponları 300 € değerinde olacaktır.

Malta Turizm Otoritesi tarafından bu konuya ilişkin organize edilecek bir sonraki toplantıda kuponlar hakkında daha fazla detay aktarılacaktır. Bu toplantı sonrasında önemli bilgileri yayınlıyor olacağız.