Skip to main content
 
 

Club Class

MaltaVista Kampları'nda Malta'nın köklü okullarından Club Class ile çözüm ortağıyız..

 
1
1

Malta Yaz Sonu Kampı

MaltaVista, 13-17 yaş aralığındaki öğrencilerin yaz tatillerini yurt dışında eğitim alarak değerlendirebilmeleri için Malta’da yaz sonu kampları organize etmektedir. Diğer bir deyişle 13-17 yaş arası öğrencilerin yaz tatillerinin son bölümünü dil eğitimi alarak yurt dışında değerlendirmeleri anlamına gelmektedir.

Öğrenciler, yaz sonu kamplarında dillerini geliştirmenin yanı sıra öz güven kazanma ve sosyalleşme kazanımlarını erken yaşta edinebilmekte, geniş bir vizyona sahip olabilmek için önemli adımlar atmaktadırlar.

24 Ağustos - 7 Eylül 2019
2 Hafta

Sömestir kampımız kapsamında öğrencilerimize, sıkılmayacakları şekilde haftada 20 derslik sınıf içi eğitimle birlikte sosyal aktiviteler, kültürel aktiviteler, spor aktiviteleri ve gezi programları sunmaktayız. Bu sayede öğrenciler hem İngilizce dil becerilerini geliştirirler, hem de diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile kaynaşarak uzun dönemli dostluklar kurup farklı kültürleri de öğrenirler. Bunu da derslerden sıkılıp usanmadan, şevk ve istekle yaparlar.

Süreç Nasıl İlerler?

MaltaVista Yaz Sonu Kampı için 31.07.2019 tarihine kadar program kayıtları sürmektedir. (Yeşil pasaport sahipleri için son tarih 10.08.2019’dur.) Programa kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz web sitemizdeki kayıt formunu doldurarak, ofisimizi ziyaret ederek veya katıldığımız fuarlardaki stantlarımızı ziyaret ederek program kayıtlarını gerçekleştirirler. Sonrasında ise vize sürecinin organize edilmesi için vize departmanımız seyahat öncesi süreci devir alır.

Vizesi onayının ardından öğrencilerimize ve ailelerine gerekli bilgilendirme dökümanları elektronik ortamda iletilir ve yapılması gereken diğer işlemler gerçekleştirilir. Program süresince öğrencilerimizin yanında olacak grup liderleri ile iletişim kanalları oluşturulur.

Seyahat günü, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda önceden belirlenmiş toplanma noktasında öğrencilerimiz grup liderleri ile buluşur. İstanbul dışından otobüs veya uçak ile İstanbul’a gelecek öğrencilerimizin de güvenli şekilde gruba katılması için gereken tedbirler alınır ve buluşma süreci organize edilir. Keyifli bir uçak yolculuğu için pasaport kontrol noktasından geçtikten sonra, MaltaVista Macerası somut olarak başlamış demektir (:

Program bitiminde ise Türkiye’ye dönüldüğünde bütün öğrencilerimizin gerek aktarmalı uçuş, gerek otobüs, gerekse de İstanbul içi ulaşım ile aileleri ile buluşmaları, en başta planladığı gibi organize edilir. Böylece programın faaliyet süreci tamamlanmış olur. Sonrasındaki süreçte tüm öğrencilerimiz ile elektronik ortamda değerlendirme süreci, fotoğraf ve video paylaşımları, aynı zamanda programımız süresince kurulmuş arkadaşlık ilişkilerinin devam edebilmesi amacıyla bir ağ oluşturulur. Öğrencilerimizin ilerleyen zamanlarda da Malta başta olmak üzere yurt dışına yönelik dil eğitimi veya akademik eğitim ihtiyaçları için destek ve hizmet sunarak yanlarında olmak isteriz. Bu ağ sayesinde dileyen öğrencilerimiz ile iletişimimiz sürdürmekteyiz.

Tüm süreçlerde öğrencilerimizin güvenliği başta olmak üzere, mutluluklarının ve programın her katılımcı açısından verimliliğinin en önem verdiğimiz 3 hassasiyetimiz olduğunu hatırlatmak isteriz. Sürece ilişkin yanıtını bulamadığınız tüm sorularınız için 0850 302 7612 veya [email protected] adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

 • Tecrübeli danışmanlarımız tüm yolculuk süresince öğrencilerimize refakat edecektir. Malta’da profesyonel bir kadro tüm aktivitelerde ve konaklama süresince öğrencilerimize refakat edecek, ayrıca eğitim sürecini organize edecektir.
 • Tüm öğretmenler native-speaker olup tamamı CELTA veya Trinity TESOL sertifikalıdır. Eğitim akreditesi için ilgili kurum Malta’nın en yetkin kurumu olan FELTOM’dır.
 • Öğrencilere program bitiminde sertifika (Club Class tarafından) ve katılım belgesi (MaltaVista tarafından) verilmektedir.
 • Tüm gezi ve aktiviteler öğrencilerin yaş ortalamasına uygun olarak planlanmıştır.
 • Okul içerisinde sağlık yetkilisi mevcut olup konaklama noktalarına en yakın tam donanımlı hastane ortalama 10 dk mesafededir. Bunun dışında Malta’daki eczanelerde doktor bulunur. Acil ihtiyaçlar için yerel doktor ve diş hekimi muayenehaneleri ile anlaşmalar yapılmıştır. Tüm öğrencilerimize sağlık ve seyahat sigortası yapılmaktadır.
 • Talep edilmesi halinde sömestir kampı programı 2 haftaya kadar uzatılabilmektedir.
 • Uçak seyahatlerimiz çözüm ortaklığımız bulunan Türk Hava Yolları ve Air Malta ortak uçuşu şeklinde İstanbul-Atatürk Havalimanı ve Malta-Luqa Havalimanı arasında direkt uçuş şeklindedir. Program içerisinde bulunan uçak bileti, İstanbul’dan Malta’ya ve Malta’dan İstanbul’a olan uçuşları kapsamaktadır. Farklı şehirlerden gelecek olan öğrencilerimizin İstanbul’a ulaşımlarını kendilerinin organize etmesi gerekmektedir. Bu noktada aktarmalı uçuşlar, otobüs ile seyahatler veya bireysel gelişler için gerekli organizasyonlar yapılacaktır.

İngilizce Eğitimi

MaltaVista Sömestir Kampı bünyesinde sunulan İngilizce eğitim, tüm Dünya’da standart olarak uygulanan haftada 20 derslik genel İngilizce eğitimidir. Bu eğitim doğrultusunda öğrenciler hafta içi her gün, günde 4 ders olmak üzere eğitim alırlar.

Malta’ya varıldıktan sonraki ilk pazartesi günü dil okulunda her öğrenci dil seviyesinin ölçüleceği seviye belirleme sınavına girer ve sınav sonucuna göre kendi dil seviyesine uygun sınıfa yerleştirilir. Böylelikle birbirine yakın dil seviyesindeki öğrenciler birlikte eğitim alırlar ve dil gelişimini maksimize edilir. Sınıflar en fazla 15 öğrenciden oluşmaktadır.

1 veya 2 haftada İngilizce gelişimi nasıl olur? Kısa süreli dil eğitimi faydalı olur mu, olmaz mı? şeklindeki sorulara binaen kaleme aldığımız blog yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Konaklama İmkanları

MaltaVista Kampları’nda konaklamalar aile yanı konaklama şeklinde organize edilir. Malta’da yaşamakta olan Malta’lı bir aile kamp süresince öğrencileri misafir eder. Bu süreç hem kültürel etkileşim, hem ev ortamındaki zamanlarda yapılacak dil pratiği, hem tecrübe hem de öğrencilerin güvenliği bakımından en sağlıklı konaklama alternatifidir.

Öğrencilerimizin konaklayacağı ailelerin programa kabul kriterleri en hassas konulardan biridir. Bu noktada çözüm ortağımız kurumun da akreditasyonları gereği oldukça katı bir politika uygulanmaktadır ve öğrencinin uyuyacağı yatağa kadar birçok detay en ince ayrıntısına kadar kontrol edilmektedir. Aile yanı konaklamalarda aile bireylerinin öğrencilerimize karşı yaklaşımı her zaman iyi niyetli ve bir problem karşısında çözüm odaklı olmaktadır. Bu sürecin takibini Malta’da bulunan ekibimiz oldukça sıkı şekilde yapmaktadır.

Bir ailede genellikle 2 öğrenci beraber konaklamaktadırlar, ancak bu sayı ailenin evinin kapasitesine göre bazen değişebilmektedir. Program kapsamındaki ailelerin genel profiline bakıldığında, kendi çocuklarını eğitim için (üniversite vb.) başka bir yere göndermiş ve misafir öğrencilerimizi kendi çocuklarının odasında ağırlayan aileler göze çarpmaktadır. Bu durum aile yetişkinlerinin anne-baba oldukları için öğrencilerimiz ile nasıl iletişim kuracaklarını bilmeleri gibi avantajlar da doğurmaktadır.

Programlarımızda kahvaltı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir. Yemek kültürlerimiz farklı olduğu için program süresince ailelerin yemek programları Türkiye’deki yemek kültürüne uyum sağlayacak şekilde revize edilmektedir. Öğle yemeği ise sandviç, meyve ve içecek şeklinde günün temposunda öğrenciyi yavaşlatmayacak ancak besleyici nitelikte organize edilmektedir.

Club Class

Malta’da,  Ministry of Education tarafından lisansını almış ve The Federation of English Language Teaching Organisations Malta (FELTOM) tarafından da akredite edilmiştir. Aynı zamanda ALTO and WYSE Travel Confederation kurumunda tam üyelik sahibidir. Bu akreditasyonu devam ettirebilmek için Club Class fiziksel tesisleri, öğretmen sertifikasyonları ve nitelikleri, çeşitli kriterler doğrultusunda sunduğu eğitim kalitesi, kalite politikası veya anlaşmalı aile işbirlikleri ile ilgili oldukça sıkı bir denetim ve uygulama politikasına sahip, bu politikaları sayesinde de yıllardır Malta’nın önde gelen eğitim markalarından biri konumundadır.

Club Class hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak web sitesini inceleyebilir veya MaltaVista danışmanlarından bilgi talep edebilirsiniz.

Program Ücreti ve Ödeme Şartları

MaltaVista Sömestir Programı ücreti 31.12.2018 tarihine kadar yapılacak ön kayıtlarda 100 € indirimli olarak 1490 € olup ücret mukabilindeki detaylar bu sayfada belirtildiği gibidir. Daha detaylı bilgi talep etmek için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz. Sunmayı taahhüt ettiğimiz hizmetlerin tümü, detaylı açıklamalarıyla birlikte sözleşme aracılığı ile güvence edilmektedir.

Programın ön kayıt ücreti olan 200 €, istenildiği taktirde web sitemiz üzerinden kredi kartı aracılığı ile (taksit imkanı bulunmaktadır), banka hesaplarımıza havale/eft vasıtasıyla veya ofisimize nakit olarak ödenebilir. Ön kayıt ücreti toplam ücretten düşmekte olup, geri kalan bakiyenin en geç 30.06.2018 tarihinde ödenmiş olması gerekmektedir. Son ödeme tarihine kadar ister taksitle, ister tek seferde ödeme yapılabilmektedir.

TL olarak ödeme yapılmak istenildiğinde, T.C. Merkez Bankası döviz kur değerleri baz alınarak TL ödeme gerçekleştirilebilir.

Not: 1. veya 2. derece akraba (kardeş, kuzen vb.) katılımlarında kişi başı %5 indirim uygulanmaktadır.

Örnek Kamp Programı

2 haftalık kamp programını kapsayacak şekilde örnek kamp programı aşağıdaki gibidir. Aktiviteler, geziler veya kapsamları programın dönemi, hava durumu, eğitim süresi veya bazı özel durumlar doğrultusunda değişebilir.

Aşağıdaki programı yalnızca örnek olarak değerlendirmenizi, detaylı program talepleriniz için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz..

Ücrete Neler Dahil?
 • Hava Alanı Transferi
 • Dil Eğitimi (20 ders/hafta)
 • Eğitim Materyalleri
 • Akrediteli Sertifika
 • Katılım Belgesi
 • Aile Yanı Konaklama
 • 3 Öğün Yemek
 • Gezi ve Aktiviteler
 • Vize Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 7/24 Veli Bilgilendirme Hattı
Ücrete Neler Dahil Değil?
 • Uçak Biletleri
 • Noter Onaylı Muvafakatname
 • Noter Onaylı Taahhütname
 • Kişisel Harcamalar

Bu programın kazanımlarına ilişkin “Yurtdışı ingilizce kamplarının öğrencilere kazandırdıkları” başlıklı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

MaltaVista Kampları

2019 yılında 2 Sömestir Kampı, 2 Yaz Kampı ve 1 Yaz Sonu Kampı olmak üzere toplamda 5 kamp organize ediyoruz. Detaylar için aşağıdaki butonlara tıklayınız.

Sömestir Kampı

19 – 26 Ocak 2019
26 Ocak – 2 Şubat 2019

Yaz Kampı

15 – 29 Haziran 2019
29 Haziran – 13 Temmuz 2019

Yaz Sonu Kampı

24 Ağustos – 7 Eylül 2019