70
SORUYU CEVAPLADIK!

Siz sormadan
biz cevaplayalım dedik,
keyifli okumalar…

BAŞVURU SÜRECİ

Program ücreti ne kadar? Ödeme şartları nelerdir?

MaltaVista programının liste fiyatı 2990 €’dur. Bazı dönemlerde çeşitli kampanya ve promosyonlar uygulanabilmektedir. Kampanya ve promosyonlar hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir ve danışmanlarımıza ulaşarak bilgi talep edebilirsiniz. Ödeme noktasında ilk aşamada ön kayıt ücreti olan 120 € ödenmelidir, geri kalan bakiye ise öğrencilerimiz tarafından belirlenen ödeme takvimince yapılır. Taksit imkanı veya kredi kartı gibi çeşitli ödeme yöntemleri mevcut olup tüm program ücretinin en geç 30.04.2018 tarihine kadar ödenmiş olması gerekmektedir.

Başvurumu yaparken pasaportum olmak zorunda mı?

Hayır, MaltaVista programına başvururken pasaportunuz olmasına gerek yoktur, lakin vize işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzu çıkartmış olmanız gerekmektedir. İşlemlerin aksamaması için en geç 2018 yılı Şubat ayına kadar pasaportunuzu çıkartmış olmanızı tavsiye etmekteyiz.

Belirli bir seviyede ingilizceye sahip olmalı mıyım?

Hayır, MaltaVista programına katılmak için gerek-şart bir ingilizce seviyesi yoktur. Zira Malta’da iken dil eğitimi alınacağından dolayı, beginner seviyesinden advanced seviyesine kadar eğitim olanağı mevcuttur.

Program tarihleri nasıl belirleniyor? İstediğim tarihte gidebiliyor muyum?

MaltaVista programı yaz aylarında uygulanır. Önümüzdeki en yakın tarih 2018 yılı yaz dönemidir. Haziran ve Temmuz ayı içerisinde Türkiye’den Malta’ya seyahatler gerçekleşir ve genellikle Ağustos ve Eylül ayında program tamamlanır. Gidecekleri tam tarihi öğrenciler belirler, seyahat tarihleri genellikle hafta sonlarıdır.

8 haftadan daha uzun veya daha kısa süre eğitim alabilir miyim?

MaltaVista programı kapsamında 8 haftadan daha uzun süre eğitim alabilirsiniz, lakin bu durum ekstra maliyetler sebebiyle program ücretinin artmasına sebep olacaktır. Ayrıca Malta’daki etkinliklerimizin yaz aylarında organize edildiğini unutmamanız gerekmektedir. Bu doğrultuda 12 haftaya kadar olan taleplerinizi süreçte herhangi bir aksilik olmadan Haziran-Temmuz-Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirip Eylül ayında ise Avrupa Seyahati ile programı tamamlayabilirsiniz. Lakin daha uzun süreli planlarınız için program kapsamındaki bazı imkanlardan zaman uyuşmazlığı sebebiyle faydalanamayabilirsiniz. Bu konuda en güncel bilgi için Malta’ya gidiş tarihinizi netleştirdikten ve dil eğitimi almak istediğiniz süreye haftalık bazda karar verdikten sonra lütfen bizimle iletişime geçiniz.

MaltaVista programı asgari 8 hafta olarak uygulanmaktadır. Sunduğumuz öğrenme garantisi ve planlanan etkinlikler kapsamında sağlıklı bir süreç yönetimi için 8 haftalık eğitim süresi zaruridir. Şayet Malta’da 8 haftadan daha kısa süreliğine dil eğitimi almak isterseniz, MaltaVista programından bağımsız şekilde dil okulu süreciniz organize edilebilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Programa bir arkadaşımla veya grup olarak katılabilir miyiz?

Evet, arkadaşlarınız ile MaltaVista programına katılabilirsiniz. Talebiniz halinde konaklamanız ve eğitim alacağınız okul birlikte organize edilebilir.

MaltaVista programına 4 veya daha fazla kişiden oluşan bir grup olarak aynı gün içerisinde başvurduğunuz taktirde kişi başı 60 € değerinde grup indirimi uygulanacaktır. (Herhangi bir kampanyadan faydalanarak kayıt olmuş öğrencilerimize uygulanacak indirim, indirim tutarının %50’si olacak şeklinde hesaplanacaktır.)

ÖDEME SÜRECİ

Program ücreti ne kadar? Ödeme planı nasıldır?

MaltaVista programının liste fiyatı 2990 €’dur. Bazı dönemlerde çeşitli kampanya ve promosyonlar, ayrıca peşin ödeme ve grup indirimleri uygulanabilmektedir. Bu konularda detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir ve danışmanlarımıza ulaşarak bilgi talep edebilirsiniz. Ödeme noktasında ilk aşamada ön kayıt ücreti olan 500 TL ödenmelidir, geri kalan bakiye ise öğrencilerimiz tarafından belirlenen ödeme takvimince yapılır. Taksit imkanı veya kredi kartı gibi çeşitli ödeme yöntemleri mevcut olup tüm program ücretinin en geç 30.04.2018 tarihine kadar ödenmiş olması gerekmektedir.

Ön kayıt ücreti nedir ve ne kadar?

Ön kayıt ücreti MaltaVista programına kabul edilmenizin ardından 10 iş günü içerisinde sözleşme aşamasında ödenmesi gereken 500 TL değerindeki ödemedir. Bu ödeme toplam program ücretinden düşülmektedir. Ön kayıt ücreti dışında kalan bakiyenin ödeme planını detaylandırmak adına MaltaVista danışmanları sizinle iletişime geçeceklerdir.

Erken kayıt olmak fiyat avantajı sağlar mı?

Erken kayıt fiyat avantajı sağlamaktadır. 2017 yılı lansmanına özel sadece ilk 20 kişi için 400 € değerindeki indirimden faydalanabilirsiniz. Bunun yanında peşin ödemeyi tercih eder iseniz indirimli toplam fiyat üzerinden %5 oranında indirim hakkınızda olacaktır.

Ödeme yöntemleri nelerdir? Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Ödemeleriniz web sitemiz üzerinden kredi kartı ile, banka hesap numaralarımıza havale/eft transferleri ile veya ofislerimizde elden ödeme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim kredisi çekmek istediğiniz taktirde anlaşmalı bankalarımız ödemeyi direkt bizim hesabımıza aktarmakta, siz ise bankaya anlaştığınız taksit detaylarınca ödemelerinizi yapabilmektesiniz.

Taksitle ödeme imkanı var mıdır?

Evet. Tüm kredi kartı, elden ödeme veya havale/eft şeklindeki ödeme alternatiflerimizin tamamında taksit imkanı mevcuttur. (Bazı bankaların kredi kartları ile yapılacak taksitli alışverişlerde bankanın tanımladığı oranlarda vade fiyat farkı uygulanabilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.)

TL olarak ödeme yapabilir miyim?

Evet, TL olarak ödeme yapmak istediğinizde T.C. Merkez Bankası’nın en son euro satış kuru baz alınarak yapacağınız ödeme tutarı otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Peşin ödemenin bir avantajı var mıdır?

Peşin ödemelerde % 5 fiyat indirimi mevcuttur. Peşin ödemelerin ön kayıt işleminin tamamlanmasının ardından en geç 1 ay içerisinde yapılması gerekmektedir.

Eğitim Kredisi nedir? Nasıl faydalanabilirim?

Eğitim Kredisi, bazı bankaların eğitim almak amacıyla kredi talebinde bulunan müşterilerine sundukları düşük faizli ve uygun ödeme planları içeren bir kredi çeşididir. Eğitim Kredi’sinde sunulan avantajların diğer kredi türlerinde bulunmamasından dolayı bankalar sağladıkları kredi imkanının gerçekten eğitim sürecinde harcanacağından emin olmak isterler ve eğitim alınacak kurumlardan bazı belgelerin beyanını talep ederler. MaltaVista’nın anlaşmalı olduğu bankalardan yapılacak eğitim kredisi başvurularında ilgili belgeler MaltaVista tarafından bankaya sunulur ve kişinin krediden faydalanmasına herhangi bir engel görülmediği taktirde kredinin onaylanmasına müteakip ilgili kredi tutarı direkt MaltaVista hesabına aktarılır. Bu noktada kredi tutarı en fazla ön kayıt ücreti düşüldükten sonra kalan bakiye kadar olabilir. Kredi başvurusunun olumlu veya olumsuz sonuçlanması bankaların inisiyatifindedir. Bu konuda detaylı bilgi almak istediğiniz taktirde lütfen bize ulaşınız.

Yeşil pasaport hakkım var, vize almama gerek var mı? Program ücreti değişir mi?

Yeşil pasaport sahibi türk vatandaşları son 180 günün en fazla 90 gününü yurt dışında geçirecek şekilde süre sınırı olmakla birlikte Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkına sahiptir. Bu durumda eğer yeşil pasaport sahibi iseniz vize gereklilik şartından muaf tutulursunuz, yani vize almanıza gerek yoktur. Lakin bu durum program ücretini değiştirmeyecektir.

Kaydımı iptal edersem ödediğim ücreti geri alabilir miyim?

Evet, ancak iptal etmeniz halinde belirli kesintiler söz konusu olacaktır. Seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar yapılacak iptallerde 300 €, seyahat tarihinden 3 ay öncesi ile 30 gün öncesine kadarki süreçte yapılacak iptallerde 450 € kesinti gerçekleştirilerek yapılan diğer ödemeler sözleşme şartları doğrultusunda iade edilir. Son 30 takvim günü içerisinde program iptal hakkı bulunmamaktadır. MaltaVista programını kargo ile tarafımıza ulaştırdığınız ıslak imzalı dilekçe, orjinal imza sirküsü ve kimlik/pasaportunuz fotokopiniz ile iptal edebilirsiniz. (Kargoda doğabilecek gecikmeler öğrencilerimizin kendi sorumluluğundadır.)

Kaydımı askıya alabilir miyim / erteleyebilir miyim?

Evet, kaydınızı belirli kriterler doğrultusunda askıya alabilirsiniz. Başvurunuzu askıya almak istediğiniz taktirde, seyahat tarihinizden 30 takvim günü öncesine kadar kargo ile tarafımıza ulaştırdığınız ıslak imzalı dilekçe, orjinal imza sirküsü ve kimlik/pasaport fotokopiniz ile tüm haklarınızın ve ücret ödemelerinizin herhangi bir kesinti olmaksızın 1 yıl sonrasına devir edilmesini sağlayabilirsiniz. (kargoda doğabilecek gecikmeler öğrencilerimizin kendi sorumluluğundadır.) Bu süreç ödeme planınızı etkilemeyecek olup tarafımıza belirttiğiniz ödeme takviminde ödeme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ertesi yıl program fiyatındaki fiyat artış farkı ve eğer vize işlemlerinin tamamlandı ise vize masraflarınız fiyat farkı olarak bir sonraki yıl içerisinde carinize yansıtılır. Son 30 gün içerisinde askıya alma işlemi gerçekleştirilememektedir. Her öğrencimizin yalnızca 1 kez kayıt erteleme hakkı bulunmaktadır.

Kaydımı bir başkasına devir edebilir miyim?

Hayır. MaltaVista programında sözleşmelerimiz şahıs ile kurumumuz arasında yapılmaktadır ve kayıt devir hakkı sözleşme şartları gereği bulunmamaktadır.

SEYAHAT ÖNCESİ SÜREÇ

Adresime kargolanacak olan seyahat kitinin kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?

Adresinize kargolanacak olan Malta Seyahat Kiti’nin kargo ücreti MaltaVista tarafından ödenecektir. Sizin herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek yoktur.

Yanımda bilgisayar veya tablet götürmeli miyim? Yanıma neler almalıyım?

Eğitim süreciniz kapsamında eğitim alacağınız okulda yerleşik olarak kullanabileceğiniz bilgisayar veya tablet olanağınız olacaktır. Normal şartlarda günümüzde akıllı telefonların bilgisayar ve tabletlerin yerini almaya başlaması ile daha önce programlarımıza katılmış bir çok öğrenci ekstra olarak bilgisayar veya tablet ihtiyacı duymamıştır. Lakin kişisel kullanımınız ve günlük yaşam standartlarınız için bu teknolojik ürünler önem arz ediyor ise yanınıza almayı tercih edebilirsiniz. Dil eğitiminin bir parçası olarka ihtiyaç duymayacağınızı belirtiriz. Seyahatiniz öncesinde yanınıza almanız veya almamanız gerekenler gibi küçük ayrıntıları barındıran, bavulunuz ve yanınıza alacağınız el çantası gibi konularda bilgiler içeren kitapçığımız MaltaVista Seyahat Kiti içerisinde tarafınıza ulaştırılacak, ayrıca tüm sorularınız için danışmanlarımız süreçle ilgilenecektir.

Yanıma ne kadar para almam gerekir? Türk Lirası mı almalıyım Euro mu?

Kişisel harcamalar kişiden kişiye değişmekle birlikte Malta’da eğitim alan öğrencilerin yaz dönemindeki haftalık harcama ortalamaları 90-100 € civarındadır. 8 haftalık Malta programı için 800 €’luk bir bütçe ortalama şartlarda yaşayan bir kişi için yeterli olacaktır. Lakin unutmamak gerekir ki Malta’da tütün ürünlerinin fiyatları Türkiye’ye nazaran oldukça pahalıdır. Eğer tütün ürünleri kullanıyorsanız bu bütçeyi biraz yukarı çekmekte fayda var. Diğer yandan genel bilgi olması açısından bahsetmek gerekirse, ortalama şartlarda bir öğrencinin ev ortamında yemek yediğini düşünürsek 1 aylık mutfak masrafı yaklaşık 150 € civarında olmaktadır.

Seyahatiniz başlarken yanınıza TL değil Euro almalısınız. Yanınızda çok fazla nakit para taşımanızı olası aksilikler dahilinde önermemekteyiz, tavsiye ettiğimiz rakam en fazla 300-400 € aralığında bir para ile seyahat etmenizdir.

Uçuş detaylarım nasıl olacak?

Türkiye’den (İstanbul, Atatürk Hava Limanı) Malta’ya (Luqa Hava Limanı) yaz döneminde her gün 2 farklı uçuş bulunmakta olup bu uçuşlar THY ile AirMalta firmalarının ortak uçuşu şeklinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla Malta’ya gitmek için başka bir alternatif bulunmamaktadır. Bu uçuşların fiyat ortalaması yaklaşık 140 € civarında olup erken alımlarda 110 € civarında olabilmektedir. Malta’dan Avrupa’nın farklı şehirlerine ise her gün bir çok uçuş seferi düzenlenmekte ve fiyat olarak Türkiye uçuşlarından çok daha makul fiyatlara biletler satışa sunulmaktadır. Uçak biletleri için MaltaVista’nın direkt havayolu firmaları ile anlaşması mevcuttur, lakin bazı bilet acentaları yaptıkları toplu bilet anlaşmaları neticesinde daha uygun fiyatlar sunabilmektedir. Uçak biletleri alınmadan önce tüm öğrencilerin biletleri göz önünde bulundurularak toplu fiyat talep edilir. İnternet siteleri, acentalar ve hava yolu firmaları üzerinden yapılan fiyat araştırması neticesinde uygun alternatifler öğrencilere sunulur. Öğrenciler talep ettikleri şekilde bilet alımını gerçekleştirebilirler.

Malta’ya uçuşlar hafta sonları gerçekleştirilmelidir, zira konaklama ve hava alanı transferleri bu doğrultuda planlanır. Yanı sıra bu plan doğrultusunda konsolosluk vize tarihini genellikle en erken Cumartesi gününden başlatmaktadır. Hafta sonu gerçekleşen 4 farklı uçuştan dilediğiniz uçuş tercih edebilirsiniz. Bu konuda MaltaVista danışmanları süreç içerisinde size danışmanlık sunacaktır.

Uçağım rötar yaparsa ne olur?

Uçuşunuz ile ilgili detayları Malta’da bulunan karşılama ekibimiz takip ediyor olacaktır ve rötar yapması halinde MaltaVista ekibine rötar bilgisi ulaştırılmaktadır. Uçağınızın rötar yapması halinde siz Lounge alanımızda bekleyebilirsiniz. Malta’daki karşılama ekibimiz de sizi hava alanında bekleyecektir.

Primeclass Lounge Hizmeti için detaylar nelerdir?

Primeclass Lounge Hizmeti’miz genellikle aktarmalı uçuşlarda hava alanında fazlasıyla vakti olan öğrencilerimizin rahat etmeleri adına sunduğumuz bir hizmettir. Lakin aktarmalı uçuş olmasa dahi hava alanına erken gitmek durumunda olan öğrencilerimiz de bu hizmetimizden faydalanabilmektedir. Primeclass Lounge Hizmeti için uçuş saatinizden en az 3 saat önce Atatürk Hava Limanı’nda olacak olmanız gerekmektedir. Bu durumda yaklaşık 1.5 saat kadar Primeclass Lounge’da vaktiniz olacaktır.

Primeclass Lounge'da gerçekten duş alabilir miyim?

Evet, Primeclass Lounge alanında duş imkanı bulunmaktadır. Bunun yanında yerli-yabancı içecek seçenekleri, açık büfe yemek seçenekleri, tv, tablet, oyun salonu, masaj koltuğu gibi bir çok hizmeti en yüksek kalitede öğrencilerimize sunmaktayız.

Türkiye'deki banka kartlarımı yurt dışında kullanmak için ne yapmalıyım? Ailem bana nasıl para gönderecek?

Malta’da iken Türkiye’de geçerli olan Mastercard ve Visa altyapısına sahip tüm banka kartlarınızı ortak ATM’ler vasıtasıyla kullanabiliyorsunuz. Yanı sıra kredi kartlarınızı eğer yurt dışında kullanıma açık ise tüm alışverişlerinizde kredi kartlarınızı kullanabiliyorsunuz. Bankanızın müşteri hizmetlerine, şubelerine veya eğer mevcut ise online bankacılık hizmetine erişerek kartlarınızın yurt dışında kullanımına açtırmanız yeterli olacaktır.Türkiye’deki hesabınızı TL hesabı olması halinde bankalar işlem yapmak istediğinizde güncel döviz kurları üzerinden paranızı çevirmektedirler. ATM’lerden para çekme işlemi sırasında uygulanan komisyon oranları ise günümüzde oldukça düşüktür. (%2-3 vb.) Aileniz size para göndermek istediğinde Türkiye’deki banka hesabınıza para yatırmaları yeterli olacaktır, siz ise Malta’daki ortak ATM’ler üzerinden paranızı çekebilirsiniz. Olası bir aksilik halinde MaltaVista ekibi gerek Türkiye’de ailenize gerek ise Malta’daki öğrencilerimize yardımcı olmaktadır. Bu zamana kadar Malta’da olup para transferi konusunda problem yaşayan hiç bir öğrencimiz olmamıştır.

Türkiye'deki telefon hattımı yurt dışında kullanmak için ne yapmalıyım?

Operatörünüzün müşteri hizmetlerine ulaşarak telefon hattınızı Avrupa ülkelerinde kullanmak istediğinizi belirterek yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz, ancak yurt dışı kullanım ücretleri hakkında bilgi almanızı muhakkak tavsiye ederiz. Malta’ya vardığınızda size sunduğumuz Malta operatörlerine bağlı olan hattınızı telefonunuza takarak kullanmaya başlayabileceğiniz gibi Malta Hava Limanı’nda ücretsiz internet bağlantısı olduğunu da belirtmek isteriz. Olası bir aksilik halinde zaten hava alanında size beklemekte olan ekibimize ulaşmanız çok zor olmayacaktır, lakin yine de talep eder iseniz Türkiye’deki sim kartınızı yurt dışında kullanıma açtırabilir ve olası bir aksilik halinde direkt telefon araması vasıtasıyla ekibimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

MALTA PROGRAMI

Malta'ya ilk indiğimde ne yapacağım?

Malta’ya uçaktan ilk indiğinizde pasaport kontrolünden geçmeniz ve akabinde bavulunuzu almanız gerekmektedir. Pasaport kontrolü ile ilgili detaylı bilgi Malta Seyahat Kiti’nizde size sunulacak olup yanınızda bulundurmanız gereken belgeler de bu kit ile tarafınıza ulaştırılacaktır. İlgili evraklarınızı pasaport görevlisine gösterdiğiniz taktirde tek kelime dahi etmeye gerek kalmadan onay alarak pasaport kontrolünden geçmiş olacaksınız. Akabinde ise bavulunuzu alarak çıkış kapısına yönelmeniz gerekmektedir. Çıkış kapısında MaltaVista ekibi sizi bekliyor olacaktır.

Hava alanında beni kim karşılayacak? Sonrasında ne yapacağım?

Hava alanında sizi türk ekibimiz karşılayacaktır. Akabinde gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yaparak özel araç ile konaklamanıza götürüleceksiniz. Yolculuk boyunca arkanıza yaslanıp unutamayacağınız bir yazın başlangıcını yaparken Malta’nın otantik sokaklarını ve manzalarını izleyebilirsiniz.

Malta'da alacağım dil eğitiminin detayları nelerdir?

Malta’da hafta içi her gün, günde 4 ders, toplamda ise 160 ders olmak üzere genel ingilizce eğitimi alacaksınız. Bu program genel ingilizce programı diye geçer ve tüm Dünya’daki uluslararası eğitim kurumlarında standart olarak uygulanmaktadır.

Genel ingilizce eğitimi yerine yoğun ingilizce eğitimi alabilir miyim?

Evet. Genel ingilizce eğitimi standart olarak haftada 20 derstir. Yoğun ingilizce eğitimi ise bir çok kurumda haftada 30 ders şeklindedir ki bu da günde 2 ders fazla eğitim alınması anlamına gelir. Talep etmeniz halinde dil eğitiminiz haftada 20 ders değil, haftada 30 ders şeklinde organize edilebilir. Bu durumdan oluşan fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

Hangi okulda eğitim alacağım?

MaltaVista programında öğrenciler farklı farklı dil okullarında eğitim almaktadır. Bunu amacı okullardaki türk öğrenci oranını dengede tutmaktır. İstatistiklere göre Malta genelindeki dil okullarında % 7 – 8 civarında Türk öğrenci eğitim almaktadır.

Hangi öğrencinin hangi okulda eğitim alacağı konusu açıklamak gerekirse, öğrencilerimiz ile yaptığmız görüşmeler sonucu öğrencilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını analiz ettikten sonra okulların verileri ile eşleştirmekte ve her öğrencimizi en yüksek verim alabileceği dil okuluna yerleştirmekteyiz. Elbette öğrencilerimiz talep ettikleri okulu direkt tercih etme hakkına da sahiptir, lakin bu noktada uzman danışmanlarımızın yönlendirmesi en yüksek verimi alma bakımından önem arz etmektedir.

MaltaVista programı kapsamında anlaşmalı okullarımızın listesini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ders saatlerim nasıl olacak?

Genel ingilizce programı haftada 20 ders şeklinde uygulanır ve hafta içi her gün, günde 4 ders olmak üzere eğitim mevcuttur. Ders saatleri okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavı ile birlikte yerleştirildiğiniz sınıfın ders saatlerine göre sabah veya öğleden sonra olmak üzere Malta’da iken belirlenir. Bazı durumlarda sınıf değişikliği veya program değişikliği olabilmekte olup ders saatlerinin eğitim içerisinde değiştirilmesi olasıdır. Şayet öğrencilerimizin muhakkak sabah veya muhakkak öğleden sonra olması ile ilgili talepleri olur ise, okul yerleştirmesi sırasında bu durum dikkat alınarak ilgili organizasyon yapılabilinmektedir.

Okula devam zorunluluğum var mı?

Evet. Malta’daki dil okullarının akrediteleri gereği %70 devam zorunluluğu bulunmaktadır. 8 haftalık süre zarfından bu oranın altında kalan öğrenciler başarısız sayılır ve program sonunda sertifika alamazlar. Herhangi bir sağlık probleminde devamsız sayılmamak adına doktor raporu sunulması gerekmektedir.

Okulumda ekstra bir masrafım olacak mı?

Hayır, eğitiminiz kapsamında okulunuzda hiç bir ekstra masraf ile karşılaşmazsınız.

Okulum ve konaklamam arasındaki mesafe nasıl olacak?

Genellikle 9-10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bazı durumlar daha kısa olabildiği gibi bazı durumlarda bu sürenin 14-15 dk gibi sürelere çıkabildiğiniz belirtiriz.

Konaklamamın detayları nelerdir?

Yakında eklenecektir.

Konaklamamda ekstra bir masrafım olacak mı?

Konaklamanız kapsamında ekstra bir masrafınız bulunmayacak olup apartınızın kirası, elektrik, su, doğalgaz ve internet faturalarınız MaltaVista program ücretine dahildir. Evinizde temel yaşam gereksinimi için gerekli olan tüm eşyalar mevcut olup yalnızca bavulunuz ile odanıza yerleşmeniz yeterli olmaktadır. Evin eşyalı olmasından dolayı evinize yerleşir iken 100 € değerinde depozito ödemesi yapmanız gerekmektedir. Evden ayrılır iken şayet evde hiç bir eşyaya zarar vermemiş olur iseniz bu ücreti kesintisiz olarak iade alırsınız.

Malta'da etkiniliklerin detayları nelerdir?

Bu konuda Malta’daki etkinliklere ilişkin blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Malta ofisinizi istediğim zaman ziyaret edebilir miyim?

Elbette, hafta içi her gün dilediğiniz her zaman ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Malta'da sağlık sorunu yaşarsam ne yapmam gerekir?

Yurtdışında iken yaşayabileceğiniz olası sağlık problemlerine karşın seyahatiniz öncesinde tüm Schengen Ülkeleri’nde geçerli olacak şekilde Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmış olacağız. Bu doğrultuda yaşadığınız herhangi bir sağlık probleminde hastahane ve sağlık ocaklarından faydalanabileceksiniz. Bazı sağlık problemlerinde herhangi bir ücret talep edilmemekte olup bazı durumlarda muayene veya çeşitli hizmetleri için ücret talebi söz konusu olabilir. Böyle bir durumda sağlık masraflarınızı karşılayarak fatura almalısınız. Türkiye’ye döndüğünüzse ise ilgili belgeleri sigorta acentasına sunarak ödediğiniz tutarı iade alabilirsiniz. Herhangi bir sağlık problemi halinde Malta’da bulunan ekibimizin yanınızda olacağını unutmayarak içinizin rahat olmasını temenni ederiz.

Malta'da iken eğitim süremi uzatabiliyor muyum?

Maalesef Malta’da iken kalış sürenizi uzatamıyorsunuz. Bunun ilk sebebi vize sürenizin ilk başta planlanan programa göre verilmesidir, dolayısıyla vize süreniz biteceğinden dolayı Malta’ya kalamazsınız. Yanı sıra Malta’da iken dil okulu gerekçesi ile konsolosluğa başvurarak vize sürenizi uzatamamaktasınız. Malta’da kalış sürenizi uzatamamanızın bir diğer sebebi ise okul kontenjanı ve konaklama kontenjanının oldukça yoğun olan yaz döneminde uzatılamamasıdır.

Ancak üzülmeyin, Malta’yı tekrar ziyaret etmeniz halinde MaltaVista her zaman size yardımcı olacaktır. Belki bir sonraki ziyaretiniz turistik amaçlı olabilir ve ömür boyu unutamayacağınız 2. tatilinizi yine Malta’da geçirirsiniz 🙂

Sunduğunuz öğrenme garantisinin detayları nelerdir?

MaltaVista’nın sunduğu öğrenme garantisi, Malta’daki 8 haftalık eğitimin sonunda belirlenecek dil seviyenizin Malta’ya ilk gittiğinizde belirlenecek dil seviyenizden daha ileri bir kurda olacağı şeklindedir. Şayet kur ilerlemesi yaşanmaz ise, bir sonraki kura kadar alacağınız eğitimin masrafları MaltaVista tarafından karşılanacaktır. Öğrenci bu hakkını dilerse daha sonraki yıllarda da kullanma hakkına sahiptir ve bir sonraki yıl eğitim ücreti ödemeden tekrar Malta’ya seyahat edebilir. Öğrenme garantisinin geçerliliğini koruması için öğrencimizin en az %91 oranın devam sağlaması, etkinlik programına en az %51 oranında katılım sağlaması ve ödev/egzersiz gibi bireysel çalışmalarını eksiksiz yerine getirmiş olması gerekmektedir.

AVRUPA PROGRAMI

Hangi ülke ve şehirler için danışmanlık sunuyorsunuz?

İtalya’da Roma, İspanya’da Barcelona, Fransa’da Paris ve Hollanda’da Amsterdam şehirleri için danışmanlık ve hizmet sunuyoruz.

Avrupa'ya seyahat etmeden direkt Malta'dan Türkiye'ye dönebilir miyim?

Evet, eğer isterseniz Malta’dan direkt Türkiye’ye dönüş sağlayabilirsiniz. Avrupa Seyahati ek bir opsiyon olup katılmak zorunda değilsiniz.

MaltaVista ile planladığımız programın dışına çıkabilir miyim? Farklı bir ülke veya şehire gidebilir miyim?

Evet, lakin beraber planladığımız programın dışına çıkmanız halinde sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinin sonlanacağını unutmamanız gerekir. Yanı sıra farklı bir program yapma noktasında vize bitiş tarihinizi de dikkate almanız gerekmektedir.

Avrupa seyahatim için vize almam gerekli mi?

Hayır, çünkü Malta ülkesi Schengen Bölgesi’nde olduğundan dolayı Malta Konsolosluğu’ndan alınan vizeler ile Schengen Bölgesi’ndeki ülkelere vize tarihlerinize uyması halinde seyahat etmenizde bir engel yoktur. Bu durumda yeniden vize başvurusu yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Bavul taşıma hizmetinin detayları nelerdir?

MaltaVista programı kapsamında siz Avrupa’yı dolaşırken eşyalarınızın ayak bağı olmaması adına bavul taşıma hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetimiz kapsamında yalnızca kıyafet olmak üzere (elektronik ürünler, sıvı ürünleri, gıda ürünleri ve hava yolu firmalarının bagaj alanına kabul etmediği ürünler kabul edilmemektedir.) azami 8 kg ağırlığında eşyalarınızı Malta’daki ofisimize seyahatinizden bir önceki Cuma günü teslim edebilirsiniz. Eşyalarınız hazırlanan tutanak/rapor doğrultusunda teslim alınacaktır.

Bavul taşıma hizmeti kapsamında gerekli kontrollerin ardından eşyalarınız MaltaVista yetkililerince temin edilecek özel çantalara yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu noktada kriterlerimize uymayan büyük çantalarınızı/bavullarınızı içi boş olsa dahi kabul edemeyebiliriz. Bu doğrultuda bavul taşıma hizmeti ve Avrupa Seyahati’nin en sağlıklı şekilde organize edilmesi adına Malta’ya yolculuk öncesi hazırlık aşamasında ekibimiz eşyalarınızın ve yanınıza alacağınız çantaların/bavulların nasıl olacağı ile ilgili bilgilendirmede bulunacaktır.

Bavulunuzu Türkiye’de MaltaVista’nın belirlediği teslim noktalarından alabilirsiniz. Dilerseniz bize bilgisini verdiğiniz bir yakınınızın da bavulunuzu alması mümkündür veya belirttiğiniz adrese İstanbul’dan bavulunuzu alıcı ödemeli şekilde kargolayabiliriz.

VİZE SÜRECİ

Pasaportumu nasıl çıkartırım? Pasaport ücretleri ne kadar?

Pasaport başvurusu ve ücretleri için detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Yeşil pasaportum var, ne yapmam gerekir?

Yeşil pasaport sahibi türk vatandaşları son 180 günün en fazla 90 gününü yurt dışında geçirecek şekilde süre sınırı olmakla birlikte Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkına sahiptir. Bu durumda eğer yeşil pasaport sahibi iseniz vize gereklilik şartından muaf tutulursunuz, yani vize almanıza gerek yoktur.

Vize işlemleri ne zaman yapılıyor?

Vize işlemleri için resmi başvurunuz seyahat tarihinizden en erken 90 gün önce yapılabilir. Başvurunun değerlendirilme süreci ise 2-3 hafta kadar zaman almaktadır. Vize sürecinin erkenden tamamlanması ve diğer süreçlerin sağlıklı organize edilmesi için vize başvurularını seyahat tarihinden 3 ay kadar öncesinde başlatmaktayız, ancak bu tarih sizin uygunluk durumunuza göre planlanmaktadır. (öğrenci iseniz sınav tarihleri, çalışıyor iseniz izin durumu vb. onayınız doğrultusunda hareket edilmektedir.) Bu doğrultuda yaz döneminde Malta’ya seyahat edecek öğrencilerimizin işlemleri Mart ve Nisan ayları gerçekleştirilir.

Vize işlemlerini ofisinize gelmeden yürütebiliyor muyuz? Bunun bir olumsuzluğu veya riski var mı?

Hayır yok, zira Malta Vizesi için hazırlanması gereken evraklar Schengen Bölgesi’ndeki bir çok ülke gibi belirlenmiş kalıplar halindedir ve kolayca hazırlanabilecek evraklardır. MaltaVista’nın online sistemi vasıtasıyla öğrencilerimizin evrak işlerini tamamiyle dijital olarak çözebilmekteyiz. Örnek vermek gerekirse: Hazırlanan evrakların fotoğrafları akıllı telefonlar vasıtasıyla sistemimize öğrencilerimiz tarafından yüklenmekte, böylece evrakların doğruluğu eğitim danışmanlarımızda kontrol edilebilmektedir. Elbette ihtiyaç duyulması halinde kargo ile evrak gönderilmesi veya başvuru merkezinde yetkililerimizin bizzat öğrencimiz ile buluşarak öğrencimize yardımcı olması gibi ekstralar söz konusu olabilmektedir.

Özetlemek gerekirse vize işlemleri için ofisimize gelmenize gerek olmaksızın tüm süreçleri uzaktan yürütebileceğiniz bir sisteme sahibiz ve bu sistemimiz öğrencilerimizi hiç bir şekilde mağdur etmeksizin ve bir risk barındırmaksızın stabil şekilde çalışmaktadır.

Vize işlemleri için gerekli belgeler nelerdir?

Vize başvurularında konsolosluğa sunulacak evraklar kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin çalışıyor iseniz farklı öğrenci iseniz farklı, eğer sponsorunuz varsa ve kendi işini yapıyor ise farklı, bir yerde çalışıyor ise farklı, emekli ise farklı evraklar beyan edilmesi gerekir. Vize başvurusu için sunulacak evrakların bir çoğu e-devlet vasıtasıyla barkodlu olarak çıkartılabilmektedir, ancak bankadan veya noterden aılnacak evrakları da mevcut olabilmektedir. Vize başvurusu için hazırlanacak evrakların toplanması genellikle yarım iş günü sürmekle birlikte vize departmanımız tüm öğrencilerimiz ile tek tek görüşerek durumlarını analiz ettikten sonra hazırlanması gereken evrakları kişiye özel olarak listelemekte ve dikkat edilecek hususları da içerek şekilde detaylı bir liste halinde öğrencilerimize sunmaktadırlar.

Vize başvurusu için kendimin veya sponsorumun banka hesabında para göstermek zorunda mıyım?

Evet, Malta Konsolosluğu yapılan vize başvurularında eğer aktif bir geliriniz var ise sizin, aktif bir geliriniz yok ise (öğrenci veya çalışmıyor iseniz) sponsorunuzun (anne, baba, kardeş vb.) banka hesabında seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayacak şekilde bir meblağ görmek istemektedir. Şu an itibariyle güncel bilgiler ışığında MaltaVista programına katılmak için banka hesabınızda göstermeniz gereken rakam asgari 3000 € veya bu tutarın TL karşılığıdır. Bu konuda detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Vize için başvurular nereden yapılmaktadır?

Malta seyahatleri için vize başvuruları VFS Global isimli Malta Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş aracı firma tarafından yapılmaktadır. Malta Vizesi için başvurusu kabul eden VFS Global ofisleri İstanbul (Harbiye, Altunizade), Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Trabzon, Edirne ve Bodrum’da bulunmaktadır.

Vize başvurusu için gittiğim şehirde konaklayabilir miyim?

Şayet uzun bir yolculuk gerçekleştirmiş ve yorgun iseniz bu soruya cevabımız evet. MaltaVista’nın bir ayrıcalık olarak sunduğu bu hizmet sayesinde vize başvurusu için yaptığınız yolculuk tek gidiş olarak 5 saati aşıyorsa, gittiğiniz şehirde anlaşmamız bulunan 3 veya 4 yıldızlı hotellerde misafirimiz olarak 1 gece dinlenebilirsiniz. Sabah kahvaltınız da yine bizim ikramımızdır.

Vizem onaylanmazsa ne olur? Sunduğunuz vize garantisinin detayları nelerdir?

Vizenizin onaylanması veya onaylanmaması konusunda tek yetkili karar mercii konsolosluktur ve elbette vizenizin onaylanmaması da olasılıklar arasındadır. Lakin belirtmek gerekir ki bu zamana kadar yapılan ve belirttiğimiz evrakları eksiksiz ve doğru olarak sunan tüm öğrencilerimizin vize başvuruları olumlu sonuçlanmıştır. Vize departmanımızca tarafınıza belirtilen evrakları eksiksiz ve doğru şekilde konsolosluğa sunduğunuz ve süreci olumsuz etkileyebilecek herhangi bir aksi davranışınız/tutumunuz olmadığı halde vizenizin red edilmesi durumunda 2. kez vize başvurusu yapılacak, yine olumsuz sonuçlanması halinde MaltaVista’ya ödediğiniz tüm ücret sözleşmenizde bulunan ve MaltaVista tarafından taahhüt edilen vize garantisi ile ilgili maddeye binaen kesintisiz olarak tarafınıza yapılacaktır.

DİĞER KONULAR

Sizinle yüz yüze görüşmek istiyorum, ofisinizi ziyaret edebilir miyim?

Elbette ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz, ancak ofis görüşmelerimizin yalnızca randevulu olduğunu unutmayınız. Bunun sebebi yoğun iş tempomuz içerisinde ziyaretiniz halinde sizinle yeterince ilgilenemeyecek olmamızdan dolayı, daha detaylı ve rahat bir zaman diliminde farklı bir randevu ile çakışmadan sağlıklı bir görüşme gerçekleştirebilme isteğimizdir. Şayet farklı bir şehirde iseniz yine randevu alarak Skype üzerinden bir online toplantı gerçekleştirebiliriz. Yanı sıra mail adreslerimiz ve telefonlarımız aracılığı ile bize ulaştığınız taktirde müsait olan danışmanlarımız sizinle ilgilenecektir.

Yüz yüze görüşme veya Skype görüşmesi için randevu almak adına buraya tıklayarak açılan sayfadaki randevu formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacağız.

MaltaVista İş Ortaklığı Programı nedir?

MaltaVista İş Ortaklığı Programı, hizmetlerimizin pazarlanması sürecinde son 1 yıl içerisinde Malta’da eğitim almış veya MaltaVista programlarından herhangi birine katılmış ya da katılacak olan kişilerin dahil olabileceği bir satış ortaklığı programıdır. Daha detaylı bilgi almak ve ilgili şartları sağlıyor iseniz başvurunuzu gerçekleştirmek için buraya tıklayarak açılan sayfadaki detayları inceleyebilirsiniz.

Malta'da yaşıyorum ve MaltaVista'da çalışmak istiyorum, başvurumu nasıl yapabilirim?

Malta’da yaşıyor iseniz MaltaVista İş Ortaklığı Programı vasıtasıyla veya direkt Malta’daki ekibimiz arasına dahil olarak bizimle beraber çalışma imkanınız bulunmaktadır. Malta ofisimizde çalışmak veya ekibimize daha kapsamlı/kısıtlı bir iş tanımıyla dahil olmak için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Malta dışında diğer ülkelere öğrenci gönderiyor musunuz?

MaltaVista yalnızca Malta’yda odaklanmış ve bu doğrultuda sunduğu hizmetleri ve danışmanlığı en üst düzeye taşımayı misyon edinmiş bir firmadır. MaltaVista hakkında daha detaylı bilgi edinmek için “MaltaVista Hakkında” sayfamızı inceleyebilirsiniz. Malta dışında farklı ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerimizi yönlendirdiğimiz yurt dışı eğitim danışmanlığı sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmet sunan ve kurumsal yapıda faaliyet gösteren çözüm ortaklarımız bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşınız. MaltaVista güvencesi ile yurtdışı eğitim planınıza istinaden sizi en doğru ve güvenilir kurumlara yönlendirebiliriz.

MaltaVista programından bağımsız olarak bir dil okulu programına katılabilir miyim?

Elbette. MaltaVista, Malta odağına eğitim sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır ve dil okulundan akademik programlara, staj organizasyonundan vize danışmanlığına bir çok hizmet sunmaktadır. Bu sitede detaylarını incelediğiniz MaltaVista Programı, şirketimizin ön plana çıkan özelleştirilmiş programıdır ve sunduğumuz hizmeti fiyat&performans bakımından en üst düzeyde tutmak adına tasarlanmıştır. Lakin öğrencilerimizin talepleri halinde sektördeki diğer firmalar gibi bağımsız dil okulu organizasyonları da yapmaktayız. 2 haftadan 48 haftaya kadar Malta’daki akredliteli bütün dil okullarına öğrenci gönderdiğimiz gibi, özellikle akademik programlardaki avantajlar dolayısıyla da bir çok öğrencimiz lisans veya yüksek lisans için Malta’yı tercih etmektedir. Bağımsız dil okulu organizasyonu veya diğer hizmetlerimiz ile ilgil bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

MaltaVista programı haricinde Malta'ya dil eğitimi almak için gitsem hangi imkanlardan faydalanabilirim?

MaltaVista programında sunulan hizmetlerin bazıları dönemseldir. Örneğin Malta’da organize ettiğimiz etkinlikleri ve aktiviteleri yalnızca yaz dönemlerinde organize etmekteyiz. Şayet Malta’ya kış döneminde gider iseniz, bizim etkinlik ve aktivitelerimize doğal olarak katılamazsınız, lakin endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok, zira bir çok dil okulu da benzer organizasyonlar yapmaktadır ve tatmin edici bir etkinlik takvimine sahiptir. MaltaVista’nın sunduğu tüm hizmetleri program fark etmeksizin tüm öğrencilerimize sunmak istesek de, tarih uyuşmazlıkları ve dış faktörlere bağlı olumsuzluklar sebebiyle bazı hizmetlerimizi tüm öğrencilerimize sunamamaktayız. Bu doğrultuda daha detaylı ve net bilgi almak adına öncelikle sizin Malta planınız hakkında detaylı bilgiyi bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bu konuda bilgi talepleriniz için buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Malta'ya turist olarak gitmek istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

Malta’ya turist olarak gitmek isteyen kişilerin turist vizesine başvuru yaparak vize almaları söz konusudur. MaltaVista olarak yalnızca kendi işimize odaklanmış olmamız sebebiyle turist vizeleri için vize danışmanlığını yalnızca MaltaVista programına katılmış olan öğrencilerimizi ziyaret etmek isteyen 1. derece akrabaları (anne, baba, eş, kardeş, çocuk) için sunmaktayız. Bu kriterlerimiz dışındaki herkesi turist vizesi danışmanlığı almak adına çözüm ortağımız olan farklı kurumlara yönlendiriyoruz. Yanı sıra Malta’daki sürecinizin organize edilmesi adına bir talebiniz söz konusu ise, en iyi çözüm seyahat acentalarına yönelmeniz olacaktır. Bu konuda yönlendirme talep etmeniz halinde buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.